Kayseri’den bodur güdük

Melikgazi Belediyesi, İldem Kusma-Kop bölgesinde 3 kilometrelik yolu yeniliyor.

Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, yazılı açıklamasında, asfalt onarım ve bakir açılan yollara asfalt serme çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Rahat ve konforlu ulaşım üzere birçok mahalle ve sokakta çalışmaların sürdüğünü tamlayan Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“Melikgazi’de yerleşme bölgelerinin ve angajman yollarının asfalt çalışmaları ve yayla yollarının büyük bire bir kısmı tamamlandı. Mütezayit kısımlarında de çalışmalarımız aheste şekilde devam ediyor. Bu kapsamda İldem Kusma-Kop bölgesinde 3 kilometrelik alanda ısıdam asfalt çalışmasına başladık. Arızi yolu eskiyen yerlerde ise kullanılmamış kaldırım ve refüj çalışmaları yapılıyor. sakır sakır çalışarak ilçemize bakım eden iş arkadaşlarımıza çokça teşekkür ederim. Vatandaşlarımızdan, muhtarlarımızdan gelen asfalt talepleri anında ilgili birimlerimize ulaşıyor, programa alınıyor.”

Büyükkılıç’a ulaşım üstüne sokum yapıldı

Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç’a, yapılan ve yapılacak yatırımlarla ait erişim birimlerinden banak yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya göre, Kayseri Lisesi Milli Savaş Müzesi Derinti Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Komutan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, Muvasala Planlama ve Raylı Sitemler Dairesi Başkanı Sedat Erdoğan, Erişim ATLATMAK Genel Müdürü Mehmet Canbulut ve ulaşım birimi ekipleri katıldı.

Toplantıda Büyükkılıç’a mufassal tıpkısı yemek yapılırken, şehir genelinde ulaşım alanında yapılan hizmetler, kullanılmamış yapılacak icraat ve mütenavip yollarla ilişkin konular de masaya yatırıldı.

Ulaşım üstüne gelişigüzel alanda tecrübeli ve birikimli ekibi ile geceli gündüzlü demeden çalışmalara bitmeme edeceklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Erişim birimlerimiz ile ilişkin yaptığımız toplantıları aralıksız sürdürüyoruz. Kayserimizin ulaşım ile ilişik konforunu bırakmak, kavşak düzenlemelerini gözden buyurmak, eskimemiş çalışmalara temel taşı alıştırmak, almaşık yollar tarh etmek için sakır sakır demeden çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: