Kayseri’de Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi yollarında faaliyet başlatıldı

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi gelişim birliğinde turizm değeri Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi’ne ulaşımı sağlayan yollarda mesai başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, sıcak hava balon turlarıyla elan da hareketlenen eke turizm destinasyonlarından Soğanlı Vadisi’nde 7 metre kadar 2,4 kilometrelik yolda asfaltlama tamamlandı.

Toplam 3 milyon 992 bin 449 liraya servet olan Yeşilhisar-Soğanlı arasındaki yolda, 4 bin 200 ton asfalt kullanıldı.

Kapuzbaşı Şelalesi yolunda bile çalışmalar sürüyor.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, domestik ve yabancı turistleri, Kayseri’yi keşfetmeye nida etti.

Zenginlikler şehri Kayseri’nin değerlerini gözetmeye çalıştıklarını belirten Büyükkılıç, “Yerine bakarak dönem yüzüne çıkarıyoruz, namına göre tanıtıyoruz, geliştiriyoruz, paylaşıyoruz. Başta Ekin ve Turizm Bakanlığı ile valiliğimiz kalkışmak amacıyla bütün hava ve kuruluşlarımızla umum ele, hükümetimizin bize sağladığı imkanlar dahilinde düzenlediğimiz toplantı ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ciharıyek tarafı turizm değeri olan Kayseri’yi dünyaya tanıtacağız. Bunda birlikte kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, desteklerini esirgemeyen Vali Gökmen Çiçek ile emeği geçen herkese teşekkürname etti.

Share: