Kayseri marifet | Kayseri’den kısa gelişmemiş

Talas Belediyesince “Yerli Yönetimlerde Vektörlerle Savaşım ve Biyolojik İlaç Uygulamaları” mevzulu konuşma düzenlendi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, divan salonundaki konferansa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile kaymakamlık belediyelerinin birlikte, Konya, Niğde, Aksaray ve Avanos belediyelerinden temsilciler katıldı.

Konferansın açılışında konuşan Talas Belediye Başkan Yardımcısı Koray Töz, konferansla amaçlarının yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekle faal mücadelelerinde uyguladıkları formül ve elde edilen sonuçların hissedar belediyelerde uygulanmasını uydurmak olduğunu belirtti.

Talas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Yaşar Bağırgan da şehremaneti olarak uyguladıkları ilaçlama yöntemleri sebebiyle 3 yıldır bölgede sivrisinek görülmediğini aktardı.

Kardeş kent Şuşa’dan yıldız bilimi Kayseri’ye geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle kardeş site olunan Azerbaycan’ın Şuşa şehri heyeti, kente geldi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Şuşa Valisi Maftun Abbasov’un başkanlığındaki heyeti, Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Umumi Kâtip Yardımcısı Başkumandan Öztürk ile ofis başkanları çiçeklerle karşıladı.

Ziyarette, Büyükşehir Şehremaneti Meclisi oylaması ile ahi kent olması kararlaştırılan Şuşa ile Kayseri arasındaki kardeşliğin resmiyet kazanması için imzalar atılacak.

Heyet, kentin tarihi ve turistik mekanlarını birlikte gezecek.

Share: