Kayseri haberleri: ‘Genç Talas’ın yıldızı Ankara’da parladı

SELIM Fırka Genel Eşkal Yerli Yönetimler Başkanlığının bu sene ikincisini düzenlediği ‘Tam Bana Bakarak Festival’üstelik açılan ‘Dinç Talas’ standı, gene bunaltıcı rabıta gördü.

Ankara Payitaht Kavim Bahçesi’nde 5-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda kurulan Talas Belediyesi ‘Tendürüst Talas’ standı, gelişigüzel yaştan ziyaretçinin yol uğrağı noktası oldu. Hele çocukların ve gençlerin ortada olmaksızın geçmediği bölümler ortada düz kayran Zinde Talas standına mevrut ziyaretçiler, burada zihayat beyinler vasıtasıyla üretilmiş robotik araçları yakından tetkik fırsatı buldu.

Stantta robotik araçların yanında e spor kulübü çalışmaları, firez, laf ve sportif etkinlikler ile uyumayan kitabevi üzere Talas Belediyesi marifetiyle gençliğe müteveccih olarak gerçekleştirilen bakım ve etkinlikler de tanıtıldı.

Talas Belediyesi e spor ve inovasyon merkezi, curcuna çerçevesinde ödüle müstahak görülmüştü. Kayseri’nin ilk lisanslı e spor kulübünü kuran ve bir nice oylumlu şampiyonada şehri başarıyla baziçe eden Talasgücü Belediyespor e spor kulübü ve ilçeye kazandırılan çağdaş e spor ve inovasyon merkezi, AK Fırka Umumi Merkezi marifetiyle ödüllendirilmişti. Talas Belediyesi’nin ödülünü Ankara’da, Başkan Mustafa Sarp, DOĞRU Tümen Yerli Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin elinden almıştı. – KAYSERİ

Share: