Kayseri gündem haberleri | Fransız turizmciler kanyonları ile adlı Pınarbaşı ilçesini gezdi

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde Fransız volta acentesi yetkililerine yönelik kanyonlara seyahat düzenlendi.

Pınarbaşı Şehremini Şenol Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği ve Samistal Travel aracılığı ile ilçeye 12 Fransız cevelan acentesinin yetkilisinin geldiğini söyledi.

“Dünyanın yer dip ikinci kanyonu” yerine gösterilen Valla Kanyonu, katıksız tıpkı akvaryumu anımsatan Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi ile dünyanın bildirme iri dördüncü mağarası namına gösterilen Ilgarini Mağarası’nın bulunduğu ilçelerini gezen Fransız turizmcilerin manzaralar karşısında hayranlıklarını gizleyemediğini anlatım fail Yaşar, liyakatli bir lansman olduğunu belirtti.

Bu zaman Pınarbaşı’nın, Safranbolu’ya gelen turistlerin bile rotasında düz alacağını aktaran Yaşar, “Pınarbaşı, Kastamonu’nun turizm anlamında lokomotifi oldu.” dedi.

İlçe açısından turizmin çokça cesim olduğunu dile getiren Yaşar, ” ‘Türkiye’nin dünyaya armağanı Pınarbaşı’ sloganımızın gereklerini hesabına lütfetmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizin geleceğinin turizmde olduğunu düşünüyor, eskimemiş oluşturulmaya başlanan bu turizm rotasını üstelik bu ölçüde değerlendiriyor ve çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

Share: