Kayapınar’da 6 bin bala yüzme öğrendi

Kayapınar Belediyesine vabeste havuzlarda eğitimlerini başarıyla bütünleyen 6 bin çocuk yüzme öğrendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, 14 Haziran’dan itibaren Fırat, Dicle, Anzele ve Küpe Çiçeği havuzlarında 2’si mecbur 2’si yalınlık tevessül etmek için 4 yüzme havuzunda yaz sezonu süresince 7-17 arası 6 bin çocuğa yüzme eğitimi verildi.

“Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın” projesi kapsamında eğitmenlerden yaz ayları boyunca profesyonel eğitim gören füru ve aileleri düzenlenen etkinlikte tıpkısı araya geldi.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Arif Karaman, gençlerin fiziki ve içtimai gelişimleri konusuna ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Karaman, okulların kapanmasıyla alay malay belediyeye ilgilendiren 2’si tutkun, 2’si yalınlık kalkışmak üzere 4 havuzda yüzme kurslarını başlattıklarını anlatım ederek, 6 bin çocuğun bu kurslardan faydalanarak yüzme öğrendiğini belirtti.

Salgın döneminde yaşanan kaybı bu dönemde çalışmalara ivinti vererek telafi etmeye çalıştıklarını aktaran Karaman, “Çocuklarımızın, ailelerimizin desteğiyle sportif faaliyetlere yönlendirilmesi bizleri haddinden fazla bahtiyar ediyor. Ayrıca belediyemize ilgili 2 ilişkin yüzme havuzumuzda ise eğitimlerimiz bitmeme edecek. Emeği sabık eğitmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutlama ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: