Katıldığı önce arsıulusal şampiyonada ikinci olan Rojda, uğur yükseltti

Hakkari’dahi hususi harekat polisinin yetiştirdiği 13 yaşındaki judocu Rojda Angıç, ilk defa katıldığı arsıulusal tıpkısı organizasyonda gümüş madalya kazanarak kentin gururu oldu.

Arkadaşlarının antrenmanlarından etkilenerek başladığı judoda yeteneği ayırt edildikten bilahare Polisgücü Spor Kulübü bünyesine alınan 9. derslik öğrencisi Rojda, elde ettiği başarılarla göz dolduruyor.

Özel Harekat Bölüm Müdürlüğünde işyar polis memuru ve judo antrenörü Umut Özcan Sucu’nun yetiştirdiği kudretli sportmen, Yozgat’ta 19-20 Mart’ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda değerli madalya kazanarak adından hezel ettirdi.

Ardından Kahramanmaraş ve Sivas’ta planlı şampiyonalarda da mehabetli başarılara imza atarak milli takıma katılan Rojda, 3-4 Eylül’birlikte Yunanistan’üstelik gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda uğraş etti.

Kariyerindeki evvel arsıulusal organizasyonda rakiplerini geride bırakarak Balkan ikincisi olan milli sportmen, kendine eskimemiş amaç yerine belirlediği Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları üzere hazırlıklara şimdiden başladı.

Başarılarıyla kente, ailesine ve antrenörlerine iri alım yaşatan Angıç, bundan ahir müsabakalarda birlikte mebzul sonuçlar alarak Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Rojda: “Emsal biri gelmek istiyorum”

Rojda, AA muhabirine, Türkiye’bile planlı şampiyonalarda elde ettiği başarılarla milli takıma yükseldiği için mutlu olduğunu belirtti.

Milli formayla mahdut dışında ilk defa katıldığı organizasyonda gümüş madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Rojda, şunları aktardı:

“Haddinden Fazla mutluyum. Ailemi gururlandırdım. bundan sonra bile değerli madalyalar için savaş edeceğim. Hakkari’nin adını çıktı afişe etmek istiyorum. Polisgücü Spor Kulübü sporcusuyum. Hocalarımız bizimle haddinden fazla yakından ilgileniyor. Kulüpteki ayrıksı sporcular birlikte birçok etap aldı. Kente geldiğimde dahi beni haddinden fazla güzel karşıladılar. Mutluluktan ağlayacaktım. Okulda ve sporda yaşıt biri kalkmak istiyorum. Füru bu başarılardan haddinden fazla etkileniyor. Ailemi gururlandırdığım için çokça sevinçliyim. Bu başarıları elde etmemde bana destek sunan Sayın Valimize, İl Itimat Müdürlüğümüze ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum.”

Çalıştırıcı Imge Özcan Saka: “Olimpiyatlara kadar müracaat etmek istiyoruz”

Çalıştırıcı Rüya Özcan Sucu bile bu başarıların büyük emekler sonucu elde edildiğini dile getirerek, Yunanistan’daki organizasyona Rojda ile gelişigüzel katıldıklarını, kendisinin da milli topluluk antrenörü namına fariza aldığını tabir etti.

Rojda’nın finalde milli bando arkadaşına yenilerek ikinci olduğunu anlatan Sucu, “Biz da orada bayrağımızı yer mebzul şekilde sahne ettik. İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Bizler için balaban olan buydu. Rojda, ümitler kategorisinde üstelik Avrupa ve Acun şampiyonalarında uğraş edecek. İnşallah kota alıp bu sporcumuzla olimpiyatlara kadar başvurmak istiyoruz. Polisgücü Spor Kulübü olarak akıbet iki senede bir nice branşta ulusal ve uluslararası arenada sayımsız madalya elde ettik. Bu spora faaliyet atfetmek lazım. Madun yapıdan yetişen birçok sporcumuz birlikte var. Rojda gibi sporcularımız dahi onlara alım çalım dublör oluyor. İnşallah onlar üstelik ablaları üzere yeryüzü büyük organizasyonlarda ülkelerini yer iyi şekilde piyes ederler.” diye niteleyerek konuştu.

Zehra Angıç: “Ondan daha büyük dereceler bekliyoruz”

Kızının başarısından nazik mutluluk duyduklarını belirten temel Zehra Kanat üstelik bu süreçte emeği güzeşte herkese teşekkür ederek, “Kızım başarılı ve iyi ayrımsız mektepli. Ondan elan iri dereceler bekliyoruz. Bir şampiyonluk alırsa henüz da bahtiyar olurum. Kızımla hava duyuyorum. Onun yarışmasını deli dolu izledik. Iyicene kızım başarılarıyla bütün göğsümüzü kabartacak.” ifadelerini kullandı.Share: