Kastamonu haberi: Kastamonu’da 45 darülfünun öğrencisine siber düzenlilik eğitimi veriliyor

Yıldız Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteğiyle Kastamonu’üstelik siber düzenlilik eğitimi verilen darülfünun öğrencileri, millî bilim güvenliğine yardım sağlayacak.

“Canlı İstihdamı” temasıyla KUZKA ile Kastamonu Üniversitesi hisse senedi birliğinde 45 üniversite öğrencisine yönelik Siber Güvenlik Programı kapsamında siber düzenlilik eğitimi bitmeme ediyor.

Eğitimlerini tümler öğrencilere izlence böylecene ortaklık belgesi verilecek. Bu sayede katılımcılar, ulusal çapta siber düzenlilik alanında yürütülen programlardan rüçhan faydalanma hakkı elde edecek.

KUZKA Genel Sekreteri Serkan Zihayat ile Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Son Teşrin Yenigün, yetişek kayran öğrencileri konuşma etti.

Öğrencilerle sınıflarında ahbapça fail Canlı ve Yenigün, eğitmenlerden eğitimin içeriğine ilgili hikmet aldı.

Canlı, çalışmanın vakit kaybetmeden tıpkısı terbiye olmadığını, bunun beraberinde istihdama üstelik ulama sağlayacağını vurgulayarak, “Bu esasen sizin bağ ve alakanıza merbut ayrımsız uzanım. Sizler bu işe hangi büyüklüğünde ilişki gösterirseniz, kendinizi o kadar ihya ve aranan can olma şansı elde edersiniz. Hedefimiz sizlerin bu yetişek sonrası ongun yerlere gelmenizi icat etmek. Hepiniz birer beyaz şapkalı hacker olacaksınız, siber dünyada güvenliğimizi sağlayacaksınız. Bu anlamda bu eğitimin sizler için haddinden fazla artağan olacağına inanıyorum.” diyerek konuştu.

Yenigün birlikte eğitimin öğrencilerin geleceği ve istihdamı açısından önem taşıdığını dile getirerek, muvaffakiyetli olunması halinde büyüklük üzere haddinden fazla altın sonuçlar elde edileceği kaydetti.

Share: