Karaman Stadyumu 15 bin kişilik kapasitesiyle sporseverleri ağırlamaya hazırlanıyor

Karaman’bile yapımına 5 yıl önce başlanan 15 bin seyirci kapasiteli UEFA standartlarındaki stadyumun yapımı kestirmece 4 ay sonradan tamamlanacak.

Yapımı süren stadyumda incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgelik düz Karaman Valisi Tuncay Akkoyun. AA muhabirine, yapımı bitmeme eden stadyumun UEFA standartlarında tasarlandığını söyledi.

Kompleksin 52 bin 500 metre kare kayran konusunda üretim edildiğini, dünyanın en muhteşem stadyumlarında mergup çim tohumlarının kullanıldığını vurgulayan Akkoyun, “Şu anda çim serimi gerçekleştirildi. Alttan ısıtma mevcut. 27 bin metre borazan döşenerek çimlerimizin kış dönemlerinde büyümesi ve korunması sağlanacak. Standartlara akıllıca eğimden âlem kırıcı yağışlarda dahi su toplanmamakta. 444 araçlık otoparkı kâin. Ayrıca tesis çevresi komütatör otoparkına makul.” diye niteleyerek konuştu.

Stadyumda temas molekül düşünüldü

Akkoyun, 15 bin izleyici kapasiteli stadyumda 4 soyunma odası ve 145 matbuat koltuğu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Stadyumda süt kuzusu hizmet odaları, asayiş, revir, büfe saflık odaları, mescit kabilinden yerler mevcut. Tesis çabucak futbol değil, ayrı ayrı spor alanlarında üstelik hizmet edecek şekilde mensur edilmiştir. Yapılış bünyesinde aşevi, bireysel egzersiz sahaları, fitness ve ofisler, doping arama odaları, karşılaşma delege odaları, hakem odaları, rasıt matbuat izah odası üzere alanlarda yapıldı. Kış aylarında seyircilerin üşümemesi için 161 doğalgazla müteharrik radyon ısıtıcı yerleştirildi. Gece maçları üzere 220 gösterici bulunan. Şehrimize yakışan uluslararası profesyonel müsabakaların yapılabileceği sunturlu ayrımsız kuruluş olacak. Açılışını gelişmemiş bire bir süre süresince bilcümle birlikte yapacağız.”

Gündeş tesislerde spordaki başarının birlikte artması amaçlanıyor

Bu üretim kadar Karaman’bile bir nice spor tesisinin nesir edildiğini, mensur edilmeye bitmeme ettiğini anlatan Akkoyun, şöyle devam etti:

“Buradaki hedef gençlerimizin, vatandaşlarımızın spor imkanlarından faydalanmalarını sağlayacak yeterli ve güvenli tesisleri hayata geçirmektir. İnşallah bu tesisler yardımıyla gençlerimiz, sporcularımız ulusal ve arsıulusal düzeyde balaban başarılar elde edecek. Tesislerle alay malay başarılarımız artacaktır. Muvaffakiyet bu tesislerde görev fail antrenörlerin, hocaların, çalışanların, sporcular ve ailelerinin gayretleriyle gerçekleşmektedir.”

Share: