Karaca yollarında genişlik

Karaca yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağır gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün öğün durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle temas çevrim 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, erişim diğer istikametten iki cepheli sağlanıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde salim abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım değişik şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde hizmet ve tamir çalışmaları dolayısıyla Ankara istikametinde muvasala kontrollü bitmeme ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı yapım çalışmaları cihetiyle 15.15-16.15 saatlerinde erişim kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun aynı bölümünden iki cepheli sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) farklı seviyeli kenar çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi şümul yapım çalışmaları cihetiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü hizmet ve tamir çalışmaları yapılacak. Bu nedenle sefer trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergah adına Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde kıran temizliği ve çelik apışlık uygulama çalışması zımnında saat 18.00’e büyüklüğünde kez kısa mütemadi aralıklarla trafiğe kapatılarak, ulaşım yegâne şeritten kontrollü bitmeme edecek.

Share: