Karabük’ten güdük gelişmemiş

Karabük İl Umumi Meclisi ilkgüz kocaoğlan toplantısının beşinci birleşimi yapıldı.

Divan Başkanı Ahmet Sözen önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda, resmi gündem maddeleri, meclis üyelerinden gelen kayıtlı ve sözlü önergeler görüşülerek karara bağlandı.

Sözen, yaptığı konuşmada, “İmar çekim değişiklikleri, içme suyu tahsisleri, Yazıköy, Pınar, Bostanbükü, Gayza köylerinin mamure planlarının yapılması, asfalt serme makinesi finişerin kiralama bedeli, amme kurumlarından mevrut talepler doğrultusunda düzlük tahsisleri ve 2022 finansal yılı sonu bakımından dirimlik artışı meydana geleceği hesaplanarak 46 milyon teklik katma bütçe yapılması hususları görüşülerek karara bağlandı.” bilgisini verdi.

Vali Gürel’den halk matinesi toplantısı

Vatandaşların heves, şikayet ve önerilerini dile getirdikleri büyüklük ile vatandaşın telaki noktası olan “Halk Günü” toplantısı, Ilbay Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Görüşmelere katılan vatandaşlarla görüşerek namına yersiz sevgili, şikayet ve taleplerin çözümü üzere gurur ve kuruluş müdürlerine komut veren Gürel, “Fehamet namına bugüne büyüklüğünde olduğu gibi artık üstelik vatandaşlarımızın beraberinde olmaya bitmeme edeceğiz. Kapımız vatandaşlarımıza değme devir kemiksiz.” ifadesini kullandı.

DOĞRU Fırka Karabük teşkilatının “Karşı Karşıya 100 Dolaşma” ziyaretleri sürüyor

AK Parti Karabük Milletvekilleri Halk Ünal ve Niyazi Çağ ile İl Başkanı İsmail Altınöz, program kapsamında Eflani ilçesinde kurumları ülfet etti.

Kaza, polis, güllabi, esenlik, eğitim bilimi, orman, spor ve turizm alanında hayatiyet gösteren hava ve kuruluşlara gittiklerini anlatan Altınöz, ildeki sunma ücra köşelere büyüklüğünde gidip hem çalışmalarını anlattıklarını hem problemleri durumunda çözdüklerini kaydetti.

Gitmedikleri karye bırakmayacaklarını belirten Altınöz, Cumhur Reisi ve SELIM Fırka Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını herkese ilettiklerini bildirdi.

Karabüklüler “Öz Kentimde 1 Dönme Turistim” projesiyle Safranbolu’yu geziyor

Safranbolu Belediyesince hazırlanan “Zat Kentimde 1 Dönme Turistim” projesi kapsamında ilçeye gezi etkinliği başlatıldı.

Belediye Başkanı Elif Köse, yaptığı açıklamada, Karabük’ün sair ilçelerinde durma edenlerin, Safranbolu’nun kebir ve tarihi yapılarını tanıması için organize ettikleri seyahat etkinliğine zaman başladıklarını bildirdi.

Her çarşamba yapılacak geziye akmak isteyenlerin, belediyenin genel ağ sitesinde “duyurular” bölümündeki referans formunu doldurup Ahali Masası’na teslim edebileceğini nâkil Köse, kontenjanın 30 kişiyle sınırlı olacağını kaydetti.

Share: