Karabük yerel haberleri: Safranbolu Belediyesi’nden Özel Çocuklara Bindi Projesi

Safranbolu Belediyesi Bili İşleri Müdürlüğü ekibi, Hasan Gemici Özel Eğitim Bilimi Aplikasyon Merkezi’ne hayvanat bahçesi yapıyor.

Hasan Gemici Hususi Terbiye Aplikasyon Merkezi’nden mevrut arzu doğrultusunda özel çocuklara hayvan sevgisini etkilemek ve onlarla ayakyolu geçirmelerini temin etmek üzere çalışmaya başlayan belediye personeli, domestik hayvan kümeleri ve lif barı yapımını sürdürüyor. Çalışmanın bakir eğitim – tedrisat dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.

Şehremaneti Başkanı Elif Köse, terbiye kurumlarının fiziksel koşullarını kolaylaştırabilmek üzere imkanları kadar bindi sağladıklarını söyledi. Bu kapsamda okullarda asfalt, parke taşı tamiratı ve kaldırım kadar icraat yaptıklarına değinen Komutan Köse, “Belediye yerine, eğitim kurumlarının işleyişine katkıda bulunabileceğimiz amal galiba. Onlar amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Yıpranmamış eğitim – tedris yılının başlayacağı önümüzdeki günlerde, gerekseme sahibi öğrencilerimize kırtasiye malzemesi bergüzar edeceğiz” diye konuştu.

Share: