Kahramanmaraş’ta tutuklu ve hükümlüler için başlatılan tezkere kampanyasına destek

Türkoğlu Belediyesi, tutuklu ve hükümlüler amacıyla başlatılan betik bağışı kampanyası kapsamında cezaevine 6 bin mektup bağışladı.

Doğruluk Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan tören düzeni kapsamında ukubet yürütüm kurumu kütüphaneleri amacıyla Kahramanmaraş’ta başlatılan tezkere bağışı kampanyası bitmeme ediyor.

“Mektup iyileştirir” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Türkoğlu Belediye Başkanı Oman Vazıh’un destekleriyle temin edilen 6 bin betik, Türkoğlu 2 Nolu L tipi Ceza İnfaz Kurumu’na satılmak üzere Kahramanmaraş Cumhuriyet Altını Başsavcısı Sedat Çelik’e teslim edildi.

Başsavcı Çelik, AA muhabirine, kampanyaya gösterilen ilginin müjdeli olduğunu belirterek Vazıh ve ekibine teşekkürname etti.

Yaklaşık 6 bin kitabı tasdik aldıklarını rapor eden Polat, şöyle konuştu:

“Toplumun mektup okuması çok yetişkin. İnsanların sosyal ve toplumsal hayata uzlaşma sağlayabilmesinin arz domuzuna yolu betik okumalarını heveslendirmek. Cezaevinde ise mektup okumayı artırmak çokça henüz gerekli bire bir özdek, zira cezaevindeki bu insanlar, cezalarını uygulama yazar sosyal hayata ve topluma karıştığında, topluma harmoni sağlamalı, dışlanmamalı ve kendilerini toplumdan dışlanmış hissetmemeli. Bu yüzden cezaevlerindeki mahkûm ve tutukluların betik okumasını bakanlığımızın talimatıyla artırıyoruz. Daima motivasyon ediyoruz. Kitap okuyan mahkûm ve tutukluları ödüllendiriyoruz. Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu kitap bağışı kampanyasına kamu Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızdan aynı kitapla birlikte olsa bindi vermesini bekliyoruz.”

Başkan Okumuş bile kampanyanın çokça manalı ve kurum verici olduğunu belirterek desteklerinin daha çok bile devam edeceğini söyledi.

Münevver, hedeflerinin 10 bin kitapla bindi bulmak olduğunu, şu ana büyüklüğünde belediye yerine 6 bin mektup hazırladıklarını tabir ederek, “Tutuklu ve hükümlülerin terbiye anlamında, kültür anlamında gelişmelerinin sağlanmasına yardım arz etmek bizim amacıyla çekicilik donör. Bundan muhit mahpushane müdürümüze, özellikle Başsavcımıza teşekkürname ediyoruz, saygılarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların peşi sıra kolilere yerleştirilen kitaplar, uray ekipleri vasıtasıyla araçlarla Türkoğlu 2 Nolu L Tipi Ukubet İnfaz Kurumu’na götürüldü.

Share: