Japon sokak dansçıları Kapadokya’da eylem sundu

Japonya’birlikte “Alay Naşir Adamlar” yerine bilinen iki kişilik sokak dans ekibinin Kapadokya’da yıldızlı havada sunduğu gösteriyi turistler izledi.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki Üç Güzeller mevkisinde planlı etkinlikte, kostümlerini giyen Tony Atsushi ve ??Keizo Shogen, çalgı aleti eşliğinde gösteri yaptı.

Tony Atsushi, gazetecilere, 2009’dahi Japonya’dahi başladıkları gösterileri farklı ülkelerde birlikte sunduklarını söyledi.

Türkiye’nin, mülakat ettikleri 34. talih olduğunu kaydeden Tony Atsushi, “Japonya’üstelik çok gösteri yapıyoruz. Aday değil, müzikli bir dans gösterisi yapıyoruz. Bu yüzden başka ülkelerde birlikte düzenleyebiliyoruz. Kapadokya’dan ilk Ankara’dahi etkinlik gerçekleştirdik. Türk çocukları aşırı ağır ezgi ve hareketliydi. Bu gösteriden haddinden fazla bahtiyar olduk.” dedi.

Keizo Shogen ise Türkiye’dahi bulunduğu üzere coşkulu olduğunu, Kapadokya’dan sonra gidecekleri değişik yerlerdeki programlarını başarıyla tamamlamaya odaklandıklarını söyledi.

Japon ikili, yarın Ürgüp Belediyesi Kültür Merkezi, ati günlerde ise Pamukkale, İzmir ve İstanbul’birlikte birlikte gösteri sunacak.

Share: