İzmit’te Şişman Sünnet Etkinliği Yapılacak

İzmit Belediyesinin kentte kıvrak ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla tevhit ettiği toplu sünnet şöleni zaman yapılacak.

İzmit Belediyesinin gerçekleştirdiği hem ailelere bindi sağlayacak hem da çocuklara evire çevire bir andaç bırakacak olan toplu sünnet organizasyonu, bugün saat 16.00’da akıntı edecek olan sünnet konvoyuyla başlayacak. Üstü belirgin otobüs ile sünnet olan kollar ve aileleri kent turu atacak. Sırasıyla; Cumhuriyet Altını Parkı, Acısu, Orduevi, Bağdat Caddesi, Leyla Atakan Caddesi, Turan Gündüz Caddesi, Yahya Kabadayı ve Üçyol’dan geçecek olan kafile, ardından Cephanelik Spor Kompleksi’ne gidecek ve saat 17.00 itibari ile buradaki programın startı verilecek.

KONSER VE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER OLACAK

Cephanelik Spor Kompleksi’ndeki organize, Kur-an tilaveti ve sünnet duası ile başlayacak. Peşi Sıra sünnet olan miniklere İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Özgürlük marifetiyle hediyeleri arz edilecek. Saat 18.00 itibari ile İzmit Belediyesi Site Orkestrası sahneye çıkarak katılımcılara müzik ziyafeti verecek. Saat 21.00’e büyüklüğünde sürecek olan sünnet şöleninde konserin yanında füru için baziçe grupları ve animatörler yer alacak.

Tam kentin benzeri arada olacağı organizasyonda özellikle çocukların sevdiği patlamış akdarı, pamuk şeker hastalığı ve aşındırmak ikramları olacak. Bütün kentin davetli olduğu ziyafet havasında geçecek organizasyona katılmak talip vatandaşlar amacıyla İzmit Belediyesi eliyle saat 16.00’da Cumhuriyet Parkı, Kargaşa Evi SEKA Camii Önü, Doğu Kışla Parkı, Alikahya Sabancı Kültür Sarayı ve Maşrık Kışla Parkı’ndan ücretsiz servisler kaldırılacak.
Share: