‘izmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı Fotoğraf Yarışması’ Sonuçlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı” konulu ulusal ışık yarışmasında kazananlar muhtemelen oldu. Tor ve arzulu fotoğrafçıların İzmir’in kurtuluş etkinliklerinde çektikleri fotoğraflarla katıldığı yarışmada birincilik ödülünü Tolga Taçmahal, ikincilik ödülünü Birey Yücel, üçüncülük ödülü ise Ardıl Savaşçıoğulları kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 9 Ilkgüz kutlamaları kapsamındaki İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda kazananlar muhtemelen oldu. Yarışmada birincilik ödülünü Tolga Taçmahal kazanırken ikincilik ödülü Can Yücel’in, üçüncülük ödülü ise Ardıl Savaşçıoğulları’nın oldu. Mansiyon ödüllerine Betül Kaya, Hacı Emre Polat, Hasan Uçar, Erek Yılmayan ve Şeref Matur derece bulunurken İzmir Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü’nü Meltem Çavuşoğlu, Seçici Kurul Hususi Ödülü’nü ise Zihin Urgun kazandı.

Prof. Dr. Sekendiz Özel Sağlamtimur, Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, Essah Bonfil, Yusuf Tuvi ve Yusuf Aslan’dan oluşan seçiciler kurulu üyeleri, 27 Ilkgüz haset yaptıkları değerlendirmede toplanmış 100 fotoğrafı ödüle ve sergilemeye değer buldu. 100. yıl aktiflik, merasim ve kutlamalarında çekilen fotoğrafların katıldığı yarışmaya 121 emanet 526 eserle başvurmuştu.

Share: