İzmir’de Zinde İletişim Akva Gelecek Çalıştayı düzenlendi

İzmir’de ortaöğretim öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Dosdoğru İletişim Sağlam Gelecek Çalıştayı’nın sonuç bölümü tamamlandı.

İzmir Valiliği Içtimai Sondaj ve Proje Müdürlüğü ile İzmir Milli Terbiye Müdürlüğü gelişim birliğiyle Urla çarkıt tamirhane binasında planlı çalıştaya, İzmir Valisi Güç Mevsuk Köşger, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Amaç Mücahit Yentür ve tören düzeni üyeleri katıldı.

Ilbay Köşger, çalıştaydaki konuşmasında, iletişimin önemine dikkati çekerek, bildirişim sürecinin akilane şekilde yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

Sağlıklı bildirişim kurabilmek ve torunlar arasındaki geçişi kolaylaştırmak gerektiğine belen eden Köşger, “Metin iletişim kurabilmek insanoğlunun esas hususlarından birisidir. Bu hususta bizler birlikte zinde iletişim kurabilmek ve kuşakların arasındaki geçişi kolaylaştırmak adına gerçekleştirdiğimiz çalıştay haddinden fazla kızıl.” dedi.

Urla Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başbuğ Vekili Murtaza Istinatgâh ise teknolojinin şiddetli hızda ilerlediğini söyleyerek, gençlerin başta ebeveynleri ile gelmek üzere, öğretmenleri ve meslek idarecileri ile yaşadığı ya bile yaşayabileceği iletişim sorunlarını toplantıda ele almayı hedeflediklerini kaydetti.

Çalıştay kapsamında, Dr. Öğretim Görevlisi Burak Dindaroğlu, “Çığır Seçimi ve 21. Çağ Yetenekleri” mevzulu sokum gerçekleştirdi.

İzmir Valisi Yavuz Köşger, Dosdoğru İletişim Akva Gelecek Çalıştayı’nın peşi sıra Urla ilçesinde bire bir saf ziyaret gerçekleştirildi.

Urla Belediyesi aracılığıyla yapımı bitmeme fail Aryom Kültür Sarayı, Barbaros Köyü’nde faaliyete geçen karye okulunu inceleyen Ilbay Köşger, Birgi Köyü’ndeki çalışmalar karşı birlikte bilgi aldı.

Share: