İYİ Tümen Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Parti Yerli Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan yerel yönetimler müracaat toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Tümen Domestik Yönetimler Başkanı Sağlam Ergun, derinti için geldiği ilçede Sungurlu Şehremini Abdulkadir Şahiner’i konuşma etti. Arkası Sıra esnaf ziyareti fail Ergun, elan sonra partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında düzenlenen domestik yönetimler enformasyon toplantısında bire bir araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin lehçe nitelikli 4. toplantısını tevhit ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Tümen’nin yerel yönetimlerle ilişkin politikaları ile evcil yönetimlerin sorunlarını yorum fırsatı bulduklarını tamlayan Ergun, bu sayede daha ensesi kalın bir politikaya cemaat olduklarını tabir etti.

İYİ Tümen’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş saylav sisteme geçirmek istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin acilen parlamenter demokrasiye dönmesinin ayrımsız zaruret halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener başkanlığında, geçmiş seçimde birinci parti olacaklarına inandığını dile getirerek, “Kül bu sorunları çözebilecek tek bulunak İYİ Fırka’dir. Çünkü Türkiye’nin en donanımlı ve kudretli kadrolarına sahip partisi İYİ Fırka’dir. Bundan yağlık, milletimizin partimize göstermiş olduğu haz rastgele geçen dönüş artmaktadır. Bu usanç içinde, İYİ Öğür ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Öğür’mizdir.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, İYİ Tümen Samsun Mebus Bedri Yaşar ile Yerel Yönetimler başbuğ yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Koca, İYİ Tümen Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: