İyi Partili Cesur’un Dinlediği Zahmetli: “Kendilerini Varlıklı Ettiler. Emekliler Ölsün Diyorlar… Cenabıhak Aşkına Bizi Kurtarın”

İYİ Fırka Isparta Milletvekili Aylin Bıçkın, Isparta’bile vatandaş ve esnafı dinledi. Zor benzeri eş, “Bir zaman ilk seçim olsun ya. Kendilerini zengin ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim yekpare yaşacağımız yaşımız, yıllarca çalıştık çalıştık amma yaşayamıyoruz. Tanrı aşkına bizi kurtarın. Erek Kurum’un eline betik verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diyerek. Bir cevap çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çokça pres durumdayız. Ruhum birlikte sakil, kalbim dahi. Umudum bulunmayan. Yarı açgözlü yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli anca” diye niteleyerek ağrı yandı.

İYİ Öğür Isparta Mebus Aylin Külhanbeyi, Isparta forma ilçede pazarda esnaf ve vatandaşı dinledi. Yürekli’a iklim ve kaymakamlık teşkilatıları haremlik etti.

“4 BİN LİRAYI ÇIKARACAĞIM DİYE CANIM ÇIYOR PAZARDA”

Bir vatandaş, “30 liralık sigara parası var cebimde. Aksata harici on paralık tıpkı molekül göremiyorum. Akşama büyüklüğünde takkadak elan yıpranmamış savuşturmak aldım onu yedim. Hiç bir şeyim bulunmayan amma şükür Tanrı’ıma. Boşandım. Eşim çekti gitti 7 maaş evliydim. Kredi çektim 50 bin liralık şu an 70 bin lira borcum var. 4 bin lirayı çıkaracağım diyerek canım çıkıyor pazarda… İcraya gönderdiler, konfigürasyon yaptık” dedi.

İYİ Partili Bıçkın ise hem devlet başkanının hem birlikte kişi iletişim bilgilerini vererek ellerinden geleni yapacağını söyledi.

“MERAM KURUM’UN ELİNE BETIK VERDİK ‘ÖDEYEMEYECEĞİZ’ DİYE. BİR YANIT ÇIKMADI”

Bir mütekait, İYİ Partili Kabadayı’a şunları söyledi:

“50 liralık aksata yapabildim imkanımız namevcut ki. Kasaptan bir molekül alamıyoruz. Bu akşam ezanı dolma var. İçinde kıyma bulunmayan. Tekaüt koca 3 bin 500 teklik ile nasıl matlup? Ego bittabi alacağım? Bunu bu ağıl getirdiler… İliklerimizi özdek ettiler. Aynı an önceki seçim olsun evet. Kendilerini varlıklı ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim tamlık yaşacağımız yaşımız, yıllarca çalıştık çalıştık ama yaşayamıyoruz. Tanrı aşkına bizi kurtarın. Gaye Kurum’un eline kitap verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diyerek. Tıpkı yanıt çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çok el durumdayız. Ruhum de münasebetsiz, kalbim da. Umudum namevcut. Nısıf aç yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli öyle. Emeklileri sebep ele almıyorlar? Yabancılara bizden haddinden fazla değer veriyorlar. Bu yabancıları siz gelince gönderin istemiyoruz. Çanakkale’birlikte şehitlerimizi görsünler.”

“2023’TE GÖRÜŞECEĞİZ”

Dinç bir çift, “Benim babam fellah amma bundan sonra üretemiyor. Yani kısıtlanmış üretiyor. Gübre dahi alamıyoruz” dedi. İYİ Partili Külhanbeyi’un “Seçimi bekleyin” sözü üzerine, “Biz birlikte onu bekliyoruz doğrusu. 2023’te görüşeceğiz” dedi.Share: