İtfaiye eri, enkazdan 129’uncu saatte kurtardıkları kediyi sahiplendi

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde arama-istirdat çalışmalarına katılan Mardinli itfaiye aracı eri Ali Çakas, 129’uncu saatte enkazdan çıkarıp ‘Gerileme’ adı verdikleri kediyi sahiplendi.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde taharri istirdat çalışması örümcek Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, Atatürk Mahallesi’ndeki Cari Apartmanı’nın enkazından 129’uncu saatte 5 kişiyi etkili kurtardı. Mardin ekibi antrparantez, aynı enkazdaki 2 kediyi da iyi çıkardı. Kedilerden birinin sahibini bulamayan ekipler, bakımını ve beslenmesini üstlendi. ‘Göçük’ adı verilen kedi, arama istirdat ekibini çalışmalar boyunca boydak bırakmadı. Ekibin maskotu olan kediyi, istirdat çalışmalarında fariza işleyen itfaiye aracı eri Ulu Çakas sahiplendi. Çakas, Mardin’e getirdiği kediye özenle bakıyor.

‘ARAMIZDA BİR BENT OLUŞTU’

Depremin önceki saatinde bölgeye sevk edildiklerini belirten Yüksek Çakas, icraat bittikten sonra kurtardığı kediyi orada bırakmaya gönlünün umum vermediğini ifade ederek, “90 nefis ekiple düzentileme yaptık. Cari Apartmanı’nda ekip yerine 5 kişiyi kurtardık. Benzeri çalışkan daha çakozlamak amacıyla var gücümüzle çalıştık. Ayrıca, 3 yârenlik kuşunu kafesi ile çıkardık. Çöküntü altından 2 kediyi üstelik kurtardık. Bire Bir kedinin sahibini bulduk ama tıpkı kedinin sahibi bulunamadı. Tabi aramızda bir deste oluştu, sonsuz yanımızdaydı, bunun üstüne biz üstelik kediyi sahiplenerek ‘Depresyon’ adını verdik. Kedi benden hiç ayrılmıyordu, ben birlikte ondan ayrılmadım. Evimde ona bakıyorum. Onunla beraber yatıyoruz. Geldiği günden beri tek kucağımdan düşmedi. Bu travmayı beraber atlatacağız. Ailem birlikte onu ailenin tıpkısı bireyi yerine gördüler” dedi.

Share: