İsviçre’nin dev bankasında eskimemiş işten tart hazırlığı

İsviçre’nin genişlik balaban ikinci bankası Credit Suisse, stabil çokça çalışanın işten çıkarılmasını üstelik içeren tıpkısı artırım paketi üstünde çalışıyor.

Sözcü’nün haberine bakarak, İsviçre bankacılık devi Credit Suisse yeni benzeri işten tart dalgasına hazırlanıyor. Şirketin tasarruf için aldığı kararla ilişkin duyurunun ne ahit yapılacağı ise belgisiz.

İsviçre gazetesi SonntagsZeitung eliyle zaman yayımlanan ve Bloomberg marifetiyle aktarılan habere göre, hile kurulunun üstünde çalıştığı maliyet tasarrufu paketi ile ilgili tartışmalar müstakbel benzeri aşamaya ulaştı.

İsmi açıklanmayan aynı Credit Suisse kaynağının aktardığına bakarak tedbirler sonrası mukavemetli çok bankacı işinden olacak.

Credit Suisse 2022 önce çeyrekte bile kötülük etti

DEV BANKA KRİZLERLE UĞRAŞIYOR

Geçen ay, İsviçre’nin sunma nazik ikinci bankası olan Credit Suisse, ikinci çeyrek altın sonuçlarında Asya’daki müşterilerin çekilmesinden etkilendiğini duyurmuştu. Banka Asya envestisman bankacılığını esasen yapılandıracağını ve bu süreçte çok sayıda işten emisyon yapılacağını açıklamıştı.

Credit Suisse, geçen nisan ayında hüsran eden Archegos Capital adlı hedge kaynak ile yaptığı işler zımnında 4,7 milyar zarar açıklamış, vezneci antrparantez esbak aylarda fonlarını yönettiği Greensill dolayısıyla da milyarlarca dolar engel etmişti.

Goldman Sachs’dan işten çıkarma sinyali

JPMorgan yüzlerce çalışanını işten çıkardı

ABD’üstelik işten çıkarmalar 5 ayın zirvesinde

 

Share: