ISUBÜ’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Isparta Kılgılı Ulum Üniversitesi (ISUBÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yılmayan Çatal görevi kurucu rektör Prof. Dr. İbrahim Diler’den törenle devraldı.

Senato güruh salonunda yapılan törende çarkıt rektör yardımcıları, üniversite umumi sekreteri, dekanlar ve tedrisat üyeleri dahi hazır bulundu. 2018 yılında Isparta’ya ikinci darülfünun olarak kurulan ISUBÜ’nün müessis rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, Üniversitemizi temelden alıp bu günlere getirdik. Bu benzeri sancak yarışıdır ve tığ aldığımız bayrağı, yine üniversitemizde hem öğrenci hem öğretim üyesi adına hizmet veren gailesiz ve yaşayan aynı arkadaşımıza devrediyoruz. Kendilerine gani bire bir bırakıt bırakıyoruz. Eminim kim onlar da aldıkları bu görevi elan ferah yerlere getireceklerdir. 6 Eylül 2018 yılında müessis rektör yerine atandığım görevim güzeşte fiktif ile sona erdi. Artık artık birincil vazifemiz olan akademisyenliğe dönüş yapıp öğrencilerimizi eğitmeye, yıpranmamış yayınlar yapmaya odaklanacağız dedi.

Görevi devralan Prof. Dr. Yılmaz Dirgen da bugüne kadar verdikleri hizmetten ötürü sakat rektör ve ekibine teşekkürname etti. Prof. Dr. Dirgen, Isparta’ya ilk adına 1995 yılında SDÜ öğrencisi kendisine kadem basmıştım. Dinar depreminin olduğu gündü. Öğrencilikle başlayan Isparta serüvenimizde sanırım karpuz çeşmesinden çokça akarsu içmiş olmalıyım kim buradan o yıldan beri kopamadım. Öğrencilik sonrası öğretim görevlisi, müdürlük, Orman Fakültesi dekanlığı görevlerinde bulundum. Üste askerliğimi üstelik burada 40. Piyade Alayı’nda tamamladım. Zaman ise Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile tahsil gördüğüm üniversiteye rektör kendisine atandım. Sayın Cumhurbaşkanımıza, YÖK Başkanımız Erol Özvar’a haddinden fazla teşekkür ediyorum diye konuştu.

Üniversitenin bünye yılı 2018 olarak görülse üstelik gerçekte 1976 yılında Yetişek Enstitüsü ile hizmet vermeye başladığını vurgulayan Prof. Dr. Çatal, Üniversitemiz esaslı ayrımsız geçmişe sahiptir. Tığ bu köklü üniversitemizi daha ati seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Dalan yerleşkemizde devam fail çalışmalarımızı aynı an önce tamamlayıp daha dolgunca şartlarda eğitim bilimi verilmesi amacıyla çabalama sarf edeceğiz. Eski Cesamet Hastanesi’nin olduğu yerde bize ayrılan ve yapım çalışmaları devam fail yerleşkenin imdi daha çok Zirve Kampüsü namına anılmasını, Hastane Caddesi kendisine tanıdık caddenin da Üniversite Caddesi adına zihinlere yerleşmesini sağlamamız geçişsiz dedi.Devir konfirmasyon töreni peşi sıra ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, müessis eski rektör Prof. Dr. İbrahim Diler’i bahçeye büyüklüğünde eşlik ederek uğurladı ve görevine başladı.Share: