İstanbul’da tedavi gören maden işçisinden müjdeli olgun

– İstanbul’bile tedavi gören maden işçisinden muştulu olgun

Prof. Turan “Yaralılarımızdan birinin teneffüs cihazından ayrılma süreci başlamıştır”

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kederli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan, tedavisi devam eden eroin işçilerinden birinin henüz solunum cihazından ayrılacağını açıkladı.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde tedavileri devam fail maden işçilerinden sevindirici marifet geldi. Çam ve Sakura Hastanesi Acılı Otama Merkezi ve Ivedi Cerrahi sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan gazetecilere yaptığı açıklamada, ” Bartın’dan 6 züğürt Cuma akşamı hastanemize getirildi. Bu hastaların 5 tanesinin ileri düzeyde yaraları kilolu idi. Onları teneffüs cihazına bağlamak durumunda kaldık. Onların yavaş tedavileri bitmeme etmektedir. Bir hastamızın durumu henüz iyiydi. O bile zehirli gazlara maruz kaldığı amacıyla oksijen tedavisine gerekseme duymuştu. Şu zaman durumu gür sakil bakımdan çıkardık. Teneffüs makinesine sınırlı hastalarımızdan birinin birlikte makineden tecezzi süreci başlatılmıştır. Durumu iyiye gitmektedir” ifadelerini kullandı.

Yaralı madencilerin tedavilerinde en üst düzey malzeme ve modern tekniklerin kullanıldığını vurgulayan Turan, “Bundan sonraki süreçte hep ümidimiz bu hastalarımızın sağlığına kavuşmasıdır” şeklinde konuştu.

Share: