İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 toprak için solgun, 4 yer için turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre mevki genelinde gelgel sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve erte hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 kademe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 toprak için soluk ve turuncu kodlu ihtar yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalabalık, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye kendisine sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Soluk, havada “gizil ateş durumu”na belen ediyor. Durum edilen meteorolojik hikâye sıra dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üzerine titiz davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun korkulu olduğjnu belirtir. Hesap edilen meteorolojik hikâye sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok müdebbir olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve erte albeni sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’birlikte birlikte ayaz aktif olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise etki kar görülebilir.Share: