Isparta’da okullarda depreme karşı ihya çalışması yapılıyor

Isparta Milli Terbiye Müdürü Erhan Baydur, ülke genelindeki 6 okulda depreme alın güçlendirme çalışması yapıldığını bildirdi.

Baydur, yaptığı bağlanmış açıklamada, depremde binanın sağlamlığının bildirme koskocaman faktör olduğunu belirtti.

Kentin birinci derecede deprem bölgesinde meydan aldığını vurgulayan Baydur, şunları ifade etti:

“Canımız öğrencilerimizin ve personelimizin olası aynı depremde can güvenliklerini sağlayabilmek amacıyla bu çalışmaları mevzuata makul biçimde velilerimizin bile desteğiyle gerçekleştirdik ve kalan okullarımızı bile depremsellik açısından güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Öngörülemeyen sebeplere sınırlanmış olarak bazen ihya çalışmalarında tamamlanma zamanının uzatılması üzere vaziyetler de ilgili mevzuatlara makul biçimde gerçekleşmektedir. Bu sürecin öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, idarecilerimiz ve paydaş tümce üzere gösterişsiz olmadığının farkındayız. Fakat onların beyin ve hoşgörüleri olmadan üstelik süreci sağlıklı yönetemeyeceğimizin dahi bilincindeyiz. Bu yüzden bu süreci Isparta için bütün bu arada yönetip tamamlayacağımız ayrımsız sükse hikayesine dönüştürebileceğimizi umuyorum.”

Baydur, devam eden sürecin arz kısa zamanda zinde biçimde tamamlanması üzere seçme kalem çalışmayı ülke yöneticileriyle hassas biçimde yürüttüklerini kaydetti.???????

Share: