Isparta’da çalınan traktör 3 ayrı ilde satıldı, Şanlıurfa’da bulundu

Isparta’bile çalınan traktör Şanlıurfa’de bulundu. Traktörü çalan iki özlük cezaevine gönderilirken, traktörü 3 ayrı ilde satın kayran 3 eş üzerine birlikte adli muamelat başlatıldı.

Olay, Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesi Örenköy Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; şehir dışında ruhlu M.S. 3 Mart tarihinde evine gelerek traktörünün yerinde olmadığını gördü. Eş traktörün çalındığını belirterek, Isparta İl bitirmiş Komutanlığına şikayette bulundu. Ekipler marifetiyle yapılan araştırmalar sonucunda olayın 11 Şubat tarihinde gerçekleştiği öğrenildi. Açıkgöz Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Şarkikaraağaç İlçe Jandarma Komutanlığı eliyle yapılan tetkikat sonucunda traktörün Y.Ş. ve R.B. isimli eşhas yoluyla çalındığı belirleme edildi. Çalınan traktörün Afyonkarahisar’bile İ.K. isimli şahsa satıldığı, satın düz şahsın Konya’dahi N.M.G. isimli şahsa sattığı elan sonra N.M.G. isimli şahsın Şanlıurfa’de H.D. isimli şahsa sattığı belirleme edildi. Konya İl Bitirmiş Komutanlığı ve Kurnaz Yanlışlık Araştırma Timi ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda traktörü nakleden kamyon tayin edilerek Şanlıurfa İl cingöz Komutanlığı ve JASAT yoluyla Şanlıurfa girişinde durduruldu. Kâin traktör sahibine doğrulama edildi.

Öte yandan olayı gerçekleştiren keleş kişiler Y.Ş. ve R.B. çıkarıldıkları adli makamlar marifetiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Afyonkarahisar, Konya ve Şanlıurfa’da satın düz İ.K., N.M.G. ve H.D. isimli 3 erkek hakkında “Cürüm Eşyasını Ahiz ve Alma” suçundan adli iş yapıldı. – ISPARTA

Share: