İş görüşmesine gittiği otelin 5. katından düşerek hayatını kaybeden Gamze Dil davasında 2 sanık müebbet aldı

17 yaşındaki ortaöğretim öğrencisi Gamze Miftah, 7 Kasım 2020’dahi internette gördüğü gelişim ilanı üzerine Murat Doğan ile irtibata geçip, aksiyon görüşmesi için Kızılcahamam ilçesinde, odaları devre mal adına kiralanan termal otele gitmişti. Şalter, bir periyot sabaha cebin, kaldığı 5’inci kattaki odanın balkonundan düşerek hayatını kaybetmişti.

Ankara Batı Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca başlatılan anket kapsamında Gamze Dil’ın otelde görüştüğü ve kendilerini çevrim mülk şirketi çalışanları adına tanıtıcı 5 kişiden Arzu Doğan, Mehmet Doğan, Mustafa Emre Demiral ve Emre Eker tutuklanmış; Hüseyin Emre Gürgen ise adli arama neredeyse erkin bırakılmıştı. Ankara Günindi Adliyesi 2’nci Gösterişli Ukubet Mahkemesi’nde Ilkgüz ayında tanıdık duruşmada tutuklu sanıklardan Mehmet Doğan ve Emre Eker adli arama gibi boşaltma edilmişti.

2 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Kurgu’ın hisse senedi görüşmesi amacıyla gittiği termal otelin 5’inci katından düşüp hayatını kaybetmesiyle ilgili 2’si tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Murafaa, mevkuf sanıklardan Sevda Doğan karşı ağırlaştırılmış müebbet ve 26 yıla kadar hapis; Mustafa Emre Demiral karşı ağırlaştırılmış müebbet ve 9 yıla büyüklüğünde hapis cezası verdi. Tutuklanmadan sanıklar Mehmet Doğan, Emre Eker ve Hüseyin Emre Gürgen ise tamlık suçlamalardan aklanma etti.

ÇAMAŞIRINDA 4 SANIĞA AİT SPERMA ÖRNEĞİ BULUNMUŞTU

İddianamede Adli Tababet Kurumu raporu da kayran aldı. Raporda Araç’ın bağırsak çamaşırında alınan örneklerden sanıklardan 4’üne ilişik atmik örneği tespit edildiği bilgisi vadi aldı. Şalter’ın tırnaklarından alınan örneklerin ise sanıklar Rıza ve Mehmet Doğan’a ilişik DNA profilleriyle ahenkli olduğu belirtildi. Raporda, Vesile’ın, saç ve kan örneklerinde yapılan tetkik sonucunda, sanıkların tez ettiği gibi uyuşturucu madde kullanmadığı belirtildi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEMİŞTİ

Sanık Hüseyin Emre Gürgen savunmasında, “Hiçbir şekilde suçla alakam yoktur. Olayın yaşandığı sırada bambaşka benzeri odada uyuduğum belirgin bellidir. Suçlamayı akseptans etmiyorum. Soruşturma aşamasında kim müddeiumumilik ifademi akseptans ediyorum” demişti. Adli tıpta özlük iç çamaşırında meni bulgularının çıkmasının sorulması üstüne Karagürgen, “Sperma olması alışılagelen değil mi, kayırıcı tuvalete gidince tuvaleti bile bağırsak çamaşıra bulaşıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Share: