Iraklılardan Seyyid Taha-i Hakkari Hazretlerinin türbesine güç bent

Irak’tan gelen binlerce hayat, Hakkari’nin Şemdinli ile Derecik ilçeleri ortada yer düzlük Seyyid Taha-i Hakkari Hazretlerinin türbesini konuşma etti.

Şemdinli ile Derecik ilçeleri arasında kâin Nehri’da bir araya mevrut binlerce hayat, elan sonradan türbeye geçti. Irak’tan gelenler, Seyyit Taha-i Hakkari Hazretleri ve amcası Seyyit Abdullah Hazretlerinin türbesini görüşme ederek dua etti. Seyyit Taha-i Hakkari Hazretleri türbesi ziyareti sonrası Iraklılar bölgedeki akrabalarıyla ayrımsız araya geldi.

Irak’tan mevrut alimlerden Hacı Hüseyin Lolani, “Bu misil hususi kendisine Seyyit Taha-i Hakkari Hazretlerini ziyarete geldik. Burada tanıdığımız sofilerin ve müritlerin hizmetinde olalım. Rastgele ne büyüklüğünde ziyaretimiz kısa sürse de, gördüğümüz bu hava yuvarı rastgele şeye bedeldir. Allah-u Teala hepimizi bütün balkı ve belalardan sahabet eylesin. İslam’ın iyicene ahlakına akla yatkın ilerlemeyi ve makul yolda olmayı ayırmasın. Biz buraya yakarış etmeye geldik. Bu bereketli zatların hatırına Tanrı bizi ve ölmüşlerimizi affetsin. Sökel olanlara şifa versin. Tığ Irak’tan onların türbesini seçmek üzere geldik. Burada huzura duayen gibiyiz” dedi. – HAKKARİ

Share: