İngiliz fintek firması kepenkleri indiriyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İngiliz fintek bankacılık uygulaması Dozens mütemmim operasyonlarını sonlandırıyor. Finextra’nın haberine göre firmadan yapılan açıklamada korona virüsün ve finansman sıkıntılarının üst üste gelmesi nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi.

2019 yılında kurulan fintek şirketi kullanıcılarına henüz bereketli artırım etmelerine ve envestisman yapmalarına koruyucu olacak tıpkı dizi bütçeleme ve çözümleme aracı sunuyordu. Firma uygulamanın 60 bin civarında kullanıcısı olduğunu açıklıyor. Hong Kong merkezli yatırımcılardan 28 milyon sterlinlik envestisman düzlük Dozens Seedrs’taki kitlesel fonlama turundan de 3,5 milyon paunt toplamıştı.

Şirket, müşterilerine Haziran ayında mütemmim operasyonlarını kapatma kararını bildirmiş ve nakitlerini almaşık bir sağlayıcıya aktarmaları için iki ay vermişti.

Fintek firmasından yapılan açıklamada, “Kovid tığ elan iştirak olarak çok erken ayrımsız aşamadayken vurdu. Benzeri gecede hem yatırımımızı hem birlikte milyonlarca paunt değerindeki B2B anlaşmalarını kaybettik. Odağımız çabucak hayatta kalma moduna geçti. Değme şeyin bu büyüklüğünde belirsiz olduğu bire bir zamanda bire bir tür balans icat etmek için çalışanlarımıza ve müşterilerimize elimizden geldiğince tafsilatlı müddet bakmayı hedefledik” denildi.

Müşareket, 2020 ve 2021 yılları süresince hayatta kalma mücadelesi verdi ve hizmetlerinin çoğunu yenileyerek, ClearBank, Marqeta ve Visa kabilinden kullanılmamış ortaklıklar gerçekleştirdi. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Dozens’fecir yapılan açıklamada cemi bu gelişmelerin yeterli olmadığı görülüyor:

“Şu anda 2022’nin yarısına geldik ve dünya 2019’birlikte şirketi kurduğumuzdan bu yana kebir ölçüde değişti ve işletmenin buna bakarak adapte olması gerekiyor. Kovid’in domino etkisi, sistemde daha beş altı mülk olduğu anlamına geliyor. Kovid, acun genelinde tedbir zincirinin bozulmasına el açtı ve İngiltere’birlikte bu, Brexit ile daha dahi arttı. Toplumun tüm sektörlerindeki insanlar ve işletmeler paralarını nasıl kullandıklarını ve nerede tuttuklarını düzenledikçe, VC fonları üzere nakit olmayan yatırımlara her an elan bir iki mal yatırılıyor.

Alelhusus fintek sektöründe, fintekin mütemmim tarafına elan birkaç mülk giriyor. Vezneci başlamak amacıyla halis muhlis ayrımsız zamandayız. Fakat bibi işletmenin gelişim aşamalarındayken ve bire bir e-servet lisansı üstünde çalışırken, yüreklilik vermeye dayanıksız tıpkı modelin hayatta kalma şansı çok daha azdır.

Şimdilik Dozens’a veda etsek üstelik serencam 3,5 yılda attığımız temeller bizi tek olmadığımız kadar hayat dolu tıpkı konuma getirdi. Bir gün gelirlerimiz ve zaman buna uygun olduğunda asıl kendisine ve cümle ölçekte et kafalı dönebileceğimiz üstüne kendimize olan güvenimizi koruyoruz.”

Fintek devlerinden Klarna’ya nazik tepki

 

Vezneci fintek rekabetini getiri oranları belirleyecek

 

Fintek sektöründe dönüm noktası

 

Share: