ING Türkiye’nin canlı büyüklüğü 98.7 bilyon TL’ye yükseldi

Sayısal gücüyle ve emeksiz bankacılık anlayışı ile müşterilerine kalıpların dışında hayatın içre çözümler sunan ING Türkiye, 2022 yılı ilk yarı konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde konsolide çalışkan toplamı 98.7 bilyon TL olan ING Türkiye’nin anamal sürücü belgesi oranı de %17.43 seviyesinde gerçekleşti ve vergi öncesi kârı ise 1.6 milyar TL oldu. 30 Haziran 2022 tarihi bakımından bütün özkaynakları 11.9 milyar TL olan ve toplam mevduatları 60.9 bilyon TL’ye ulaşan ING Türkiye’nin mutluluk ekonomisine sağladığı cesaret desteği de 62.6 bilyon TL’si nakdî oluşmak amacıyla, toplanmış 72.2 milyar TL namına gerçekleşti.

Alper Gökgöz: Güçlü sermaye yapımızla, mali tablolarımızda akva takat sınırı sergiliyoruz

Yılın geçmiş yarısını değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Küresel çapta enflasyonun öne çıktığı ve bölgemizde yaşanan karışıklıkların dünya ekonomisine yönelik metanetli etkilerinin hissedildiği bu dönemde, müşterilerimizin, paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın birlikte olmaya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Dallı Güllü resülmal yapımızla, mali tablolarımızda kuvvetli performans sergiliyoruz. Bu doğrultuda, yıl sonuna bakarak mevduatta yüzde 16 oranında tahaccüm gösterdik ve deli dolu büyüklüğümüzde birlikte yıl sonuna nazaran yüzdelik 11 çoğalma kaydettik. Ayrıca, talih ekonomisine sağladığımız emniyet desteğini sene sonuna bakarak yüzde 14 oranında artırdık” dedi.

“İşletmelerin hayatlarını kolaylaştırmak için dijital ve streç hizmetler geliştiriyoruz”

Sayısal önderlik yolunda hayatiyetli adımlar atmayı sürdürdüklerini vurgulayan Gökgöz “Şubelere birlikte kalıplara birlikte sığmayan bankacılık anlayışımız doğrultusunda işletmelerin hayatlarını kolaylaştırmak için sayısal ve streç hizmetler geliştirmeye devam ediyoruz. Koca işletmelerine uçtan pöç dijital aynı birikim yaşatarak ING’li olma imkânı sağlıyoruz ve bu hizmeti sağlayıcı avangart kurumlar arasında saha alıyoruz. Bununla bu arada, işletmelere desteğimizi akıcı adına süregelmek ve akçe ihtiyaçlarını bloke etmek için ING KOBİ Simultane Kredi ile sayısal kanallarımız üzerinden avantajlı kredi fırsatları sunuyoruz. Antrparantez, işletmelerin ticarette güçlenmelerine katkıda bulunmak üzere aksiyon ortaklıkları gerçekleştiriyoruz. Son kendisine, Hepsiburada ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında Hepsipartner İş Ortağım platformuna dahil olan satıcılara ekstra avantajlar sunuyoruz” dedi.

“Sürdürülebilirlik angajmanlı 300 milyon Euro tutarındaki sendikasyon işlemini yüzde 100 oranında yeniledik”

Sürdürülebilir benzeri acun hedefiyle ilerlediklerini nâkil Gökgöz “Sürdürülebilirlik alanında öncü adımlar atan bire bir grubun parçası yerine, sürdürülebilir bir ati inşa ika hedefiyle çalışıyor ve uluslararası repertuvar ve uzmanlığımızı ülkemize aktarıyoruz. Bu doğrultuda güzeşte yıl gerçekleştirdiğimiz ve bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı geçmiş sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan toplam 300 milyon Euro tutarındaki işlemi yüzdelik 100 oranında yeniledik. Bu işlemle sağlanan kaynağın hem müşterilerimiz hem de büyüklük ekonomisi açısından katkı sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Çalışanlarımızı desteklemeyi önceliklendiriyor ve esneklikler dünyamızı genişletiyoruz”

Çalışan mutluluğu için streç ve yenilikçi olmayı başarının anahtarı adına gördüklerini nâkil Gökgöz “Bu dönemde çalışanlarımızı pekiştirmek önceliklerimiz arasında düzlük alıyor. Bu kapsamda, elastik mesai şartlarının öncüsü ING olarak, çalışanlarımız amacıyla esneklikler dünyamızı genişletmeyi dahi sürdürüyoruz. Streç mücahede modelleri ile sektörde fark mucit yeniliklere imza atan tıpkı çalım namına, Flexi Kariyer ve Flexi İzin kabilinden yenilikçi uygulamalarımız ile esnekliği vakit kaybetmeden faaliyet modelleri ile sınırlamıyor, IK uygulamalarımıza totaliter kendisine yansıtıyoruz” diye aktardı.

ING, daha yalın kat benzeri bankacılık deneyimi arz etmek amacıyla ING Atak’e eskimemiş özellikler eklemeyi sürdürüyor

Dijitalleşme vizyonu doğrultusunda, daha olağan bir bankacılık deneyimi sunmak için ING Hareketli’e bakir özellikler eklemeyi sürdüren ING Türkiye, müşterilerine ING Hareketli üzerinden İstanbulkart’a kalıntı haşiv kolaylığı sundu. 

ING Türkiye, esneklikler dünyasını genişletmeyi sürdürüyor

ING Türkiye, sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisini yeniledi

ING Türkiye araştırması: Tasarruf eğiliminde yüzdelik 5 artma var

Share: