ING Türkiye, sürdürülebilirlik angajmanlı sendikasyon kredisini yeniledi

Sürdürülebilirlik alanında öncü uygulamalara imza atan ING Grubu’na vabeste ING Türkiye, 2021 yılında gerçekleştirdiği ve bankanın sürdürülebilirlik bağlantılı önce sendikasyon kredisi olma özelliğini haiz mecmu 300 milyon Euro tutarındaki işlemini yüzdelik 100 oranında yeniledi.

ING N.V. ve Emirates NBD Capital Limited’mağara sürdürülebilirlik koordinatörü, Emirates NBD Capital Limited’ın iş koordinatörü ve Emirates NBD Bank (P.J.S.C.)’nin ajan banka olarak görev aldığı ve 10 ülkeden 22 bankanın katılımıyla gerçekleşen el işi kreditörler marifetiyle gelen murat, bankanın hedeflediği tutarın üstünde gerçekleşti. Dış ticaretin finansmanı için kullanılacak 367 çağ vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti Amerikan Doları amacıyla SOFR + %2,75 ve Euro amacıyla Euribor + %2,10 olarak gerçekleşti. Yenilenen sendikasyon kredisi için üç sürdürülebilirlik takat sınırı kriteri belirlendi. Bankanın sağladığı sürdürülebilirlik bağlantılı kredilerin artırılması, çalışanların sürdürülebilirlik eğitimleri ve karı idareci çalışan oranı sürdürülebilirlik angajmanlı başarım kriterleri olup, belirlenen kriterlere ulaşılması durumunda sendikasyon kredisinin maliyetlerinde iyileştirme sağlanacak.

Alper Gökgöz: Müşterilerimizin evcil ve global rekabette gelişigüzel devir benzeri kadem önde olmalarını çıkarmak için onları desteklemeye bitmeme edeceğiz

Yenilenen sendikasyon işlemiyle ilişkin mütekellim ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Finans sektörünün, dosdoğru ve sürdürülebilir bire bir dünya yaratmada oylumlu ve dönüştürücü azamet oynadığına inanıyoruz. Sürdürülebilir bankacılıkta avangart adımlar atan ING Grubu yerine, şirketimiz, müşterilerimiz, cemiyet ve belde üzere sürdürülebilir aynı ati mensur etmede sektörde reis olma hedefiyle ilerliyoruz. İklim değişikliğiyle savaş amacıyla ING Grubu kendisine hedeflerimizi bire bir kadem henüz istikbal taşıdık ve 2025 yılı sonuna kadar yenilenebilir enerjide sağladığımız eskimemiş finansmanları %50 oranında artırma hedefi belirledik. Bununla bu arada, içtimai cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin odağına kayran bire bir çekicilik namına, bu alanda hem gurur zarfında hem da çekicilik dışında denk uygulamalara imza atarak toplumsal değişime liderlik ediyoruz” dedi.

Gökgöz şöyle devam etti: “Müşterilerimizin ayrımlı ihtiyaçlarını sunu akla yatkın çözümler, genişlik mebzul imkan ve fırsatlarla bloke etmek üzere çalışıyoruz ve arsıulusal alanda sağlanan fonlamaların büyük olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, güzeşte sene gerçekleştirdiğimiz ve bankamızın sürdürülebilirlik angajmanlı önceki sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan bu işlemin yenilenmesinden kontekst ayrıca mutluyuz ve bu işlemle sağlanan kaynağın hem müşterilerimiz hem dahi devlet ekonomisi açısından yardım sağlayacağına inanıyoruz. Müşterilerimizin yerel ve toptan rekabette değme antlaşma ayrımsız etap önde olmalarını uydurmak için onları desteklemeye ve uluslararası eksperlik ve deneyimimizi ülkemize aktarmaya devam edeceğiz.”  

ING Türkiye araştırması: Tasarruf eğiliminde yüzde 5 artma var

ING Türkiye ve Hepsiburada iş birliği ile satıcılara ING’den özel avantajlar

ING Türkiye, 73.4 bilyon TL köken ve sayısal yatırımlarıyla ekonomiye desteğini sürdürdü

Share: