ING Türkiye, esneklikler dünyasını genişletmeyi sürdürüyor

Etkin mutluluğu üzere streç ve yenilikçi olmayı önceliklendiren ve “Ilk kendin olursun, sonraları ING’li” yaklaşımını stratejisinin merkezine düzlük ING Türkiye, çalışanları amacıyla esneklikler dünyasını genişletmeyi sürdürüyor. Çalışanlarına engin ve streç mücahede modelleri sağlayan geçmiş vezneci olan ING’birlikte, 2015 yılından bu yana çalışanlar haftada iki dönem açıktan çalışabiliyor ve streç mesai saatlerinden yararlanıyor. Elastik çalışmayı daha birlikte ileriye haiz ING, Flexi 365, Haftam Flexi ve Haftam 3 Periyot Flexi ve Haftam 4 Devir Flexi adında dört yıpranmamış elastik faaliyet modelini daha 2021 yılında mihman kendisine uygulamaya aldı. Elastiki faaliyet şartlarının öncüsü ING, çalışanlarına kalıpların dışında hayatın içre yenilikler sunmaya bitmeme ederek esneklikler dünyasını henüz dahi genişletti ve 2021 Fasıla ayında Flexi Kariyer uygulamasını devreye alırken, 2022 Mart ayında üstelik Flexi İzin uygulamasını hayata geçirdi.  

ING’liler, Flexi Kariyer ile yıpranmamış kariyer yollarını keşfediyor

Flexi Kariyer Deneyimleri kapsamında verilen 3 kariyer modeli ile çalışanların kariyer çeşitliliğini deneyimlemeleri hedefleniyor. Mini Kariyer ile ING çalışanları ayrımlı kariyer yollarını ve hisse senedi kollarını tedarik etmek için mukannen aynı süre için değişik tıpkı departmanda görev alabiliyor. Çifte Kariyer’bile ise, ING çalışanları haftanın 1 veya 2 gününde zat ekibinden farklı tıpkı bölümde çalışabiliyor. Turuncu Mihman uygulamasında ise ekipler arası sinerji, empatiyi tasarruf etmek ve çalışanın değişik birimlerle ilişik iş üzerinde vukuf edinmesini bulmak amaçlanıyor ve bu deneyimi seçen çalışanlar belirli tıpkı süreliğine bulunduğu ekipten ayrımlı tıpkısı ekibe mihman yerine gidebiliyor ve bu müddet boyunca konuk kendisine gittiği roldeki işi yapabiliyor.

ING’liler, Flexi İzin ile hayatı kaçırmadan, hayata karışıyor

Çalışanlarının hayatında artık ant kalsın diye niteleyerek ayrımlı ihtiyaçlara yönelik Flexi İzin uygulamasını hayata geçiren ING, çalışanlarına kanuni izinleri dışında birçok ayrımlı cevaz hakkı sunuyor. ING’liler birikmiş izni olmasa üstelik bu izinleri sınırsız aynı şekilde kullanabiliyor. ING çalışanları “Önceki Sevdiklerim İzni” ile sevdiklerine diledikleri büyüklüğünde sıra ayırabilirken, “Sağlığımı Düşünüyorum İzni” ile doktor randevuları kabilinden afiyet ihtiyaçları üzere cevaz kullanabiliyor. Yerli hayvan sahibi ING çalışanları ise kişi dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “Pati Sağlığı İzni” hakkını kullanabilirken, özel hayatında ayırmak zorunda olduğu resmi işler evet da ev onarım işleri kabil dönemlerde “Müziç İşler İzni” ile işlerini huzurlu halledebiliyor. Çocuk sahibi ING’liler ise çocuğunun hususi anlarında yanlarında olabilmeleri üzere “Çocuğum ve Ego İzni”ni kullanabilirken, ING bünyesindeki uğraşı kulüplerinden birinde yer düzlük ING’liler ise “Hobi Kulübü Etkinlik İzni” ile pakt etkinliklerine katılabiliyor. ING’liler antrparantez, “sen hayatını yaşa” iznini kullanarak kendilerine zaman ayırabiliyor ve hayatı kaçırmadan hayata karışıyor.

Briz Gönül Eri Öztürk: Çalışanlarımızın kendileri olabilmelerini ve hayatlarını diledikleri gibi yaşamalarını istiyoruz

Esneklikler dünyası ile ait konuşan ING Türkiye İnsan Kaynakları Umum Müdür Yardımcısı Briz Kalender Öztürk, “Sükse ve bahtiyarlık, mecmu hayat dengesi ile gibi. Biz konuya kayırıcı ve avlu deneyimi adına bakıyoruz. “Geçmiş kendin olursun, sonradan ING’li” yaklaşımını stratejimizin merkezine alıyoruz, zira tığ çalışanlarımızın kendileri olabilmelerini, hayatı kaçırmak hesabına hayata karışmalarını ve hayatlarını diledikleri üzere yaşamalarını istiyoruz. Bu nedenle üstelik çalışan mutluluğu amacıyla esnek ve yenilikçi olmayı başarının anahtarı kendisine görüyoruz. Esnekliği çabucak düzentileme modelleri ile sınırlamıyor, IK uygulamalarımıza totaliter yerine yansıtıyoruz. Örneğin, Flexi Kariyer ile çalışanlarımız farklı kariyer yollarını keşfedip kendilerini geliştirebiliyorken, Flexi İzin uygulamaları ile öz yaşamlarına devir ayırabiliyor ve vakitlerini diledikleri kabilinden değerlendirebiliyor. Bununla beraber umumi müdürlükte rolü akıllıca olan çalışanlarımız ofise ayda takkadak 6 periyot giderek kavrayışsız küsurat günlerde alarga çalışabiliyor ya dahi dileyen ING’liler Flexi Yaz uygulamamız ile yaz süresince istedikleri kent ve lokasyondan çalışabiliyor. Ayrıca, FlexMe Streç Taraf Hukuk Programı ile çalışanlarımız bir nice alanda taraf hak seçimlerini yapabiliyor. Elastik ve yenilikçi olmayı stratejimizin merkezine alarak sektörde ayırt yaratacak icraat sunmaya bitmeme edeceğiz” diyerek aktardı.

ING Türkiye, sürdürülebilirlik angajmanlı sendikasyon kredisini yeniledi

ING Türkiye araştırması: Artırım eğiliminde yüzdelik 5 artma var

ING Türkiye ve Hepsiburada iş birliği ile satıcılara ING’den özel avantajlar

Share: