Inanma Teşkilatı maaş promosyonunu açıkladı! Kamu personele 27 bin TL ödenecek

Itimat Umumi Müdürlüğü marifetiyle polislerin mahiye promosyonlarına ilişik tıpkısı açıklama yayınlandı. Hiçbir kopukluk olmadan beher personele 27 bin TL ödeneceğinin duyurulduğu açıklamada, eskimemiş protokolün 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe gireceği belirtildi.

“SÜRESİ 3 YIL NAMINA BELİRLENDİ”

EGM henüz evvel Vakıfbank ile yapılan mahiye teşvik protokolüyle ait, “Yapılan görüşmeler neticesinde protokol düzeltilmiş edilmiştir. Yeni teşvik protokolünün süresi 3 yıl olarak lokalize ve tek seferde, evvelce ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın seçme personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır” açıklamasını yaptı.

“1 KASIM’DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK”

Duyuruda şu ifadeler kayran aldı:

“Teşkilatımızın aylık teşvik protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 almanak süre üzere Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı. Bahse laf tören düzeni ile eksiksiz personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında ayar kaybetmemesi üzere değme altı ayda bir memur mahiye zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında işyar maaşlarında ortaya çıkan bakir uzanım üzerine, Vakıfbank ile kısaca 3 ay süren baştan görüşmeler gerçekleştirilmiş ve mahiye promosyonu ile ilişik ayrımsız değerlendirme sürecine girilmiştir. Yapılan görüşmeler neticesinde tören düzeni revize edilmiştir. Yıpranmamış teşvik protokolünün süresi 3 yıl namina lokalize ve bir tane seferde, başlangıçta ve karşılık olarak hiçbir yetersizlik yapılmaksızın değme personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni tören düzeni 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

“TAMAMLANMAMIŞ PROTOKOLLER İPTAL EDİLEREK YENİ PROTOKOLE DAHİL EDİLECEK”

Antrparantez Vakıfbank ile ilkin yapılan ve süresi elan gücük olan özendirme protokolleri dahi iptal edilerek kullanılmamış protokole karışma edilecektir. Vakıfbank dışındaki bankalarla bitmeme fail protokoller ise sözleşmelerin final tarihinde söz konusu bakir protokole karışma olacaktır. Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve tören düzeni görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Güçleri Teşkilatı adına çokça teşekkürname ediyoruz.”Share: