ILAÇ Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı Çanakçı, Çorum’da konuştu Açıklaması

ÇARE Partisi Ekonomi ve Para Politikaları Başkanı İbrahim Çanakçı, “Bugüne kadar 12 gösteri planı açıkladık. Tarımla başladık, sosyal politikalarla bitmeme ettik, sayısal tahavvül, tutum ve para politikaları gösteri planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki devir de 12 gösteri planı açıklayacağız.” dedi.

Çanakçı, Çorum Ticaret ve Endüstri Odasında partisinin “Ekonomi ve Para Eylem Planı”nı lanse etmek amacıyla düzenlediği toplantıda, DERMAN Partisi’nin 2 sene ilk kurulduğunu hatırlattı.

Yeni ayrımsız siyasa dili ve tarzı anlayışıyla yola çıktıklarını tamlayan Çanakçı, “Bu eskimemiş siyasa anlayışının bir nice parametresi var ama arz oylumlu parametrelerinden biri, hal odaklı, ati odaklı tevessül etmek. Yani yemeden içmeden eleştirmek değil, tıpkı zamanda çözümleri üstelik hazfetmek. Takkadak geçmişi istişare değil, geleceği müteveccih program ve projeleri de göstermek. Bu inançla yola çıktık.” diyerek konuştu.

TILSIM Partisi’nin çalışmalarının örgütlenme, ülke meseleleriyle ilişkin görüş ve teklif geliştirme ile mutluluk geleceğine ilgili gösteri planları hazırlamak şeklinde üç asıl alanda yoğunlaştığını dile getiren Çanakçı, “Örgütlenme çalışmalarımız koskocaman bire bir düzlük. Orada heybetli mesafe aldık. Türkiye’nin 81 ilinde, 750 ilçesinde teşkilatlanmış durumdayız. 170 bini aşan organ sayısına kazanmış durumdayız. Seçime girme yeterliliğini kazanmış partiyiz. Örgütlenme konusundaki çalışmalarımız bizim amacıyla çok tatminkar şekilde ilerledi. Diğer mesaimizi teksif ettiğimiz alan, büyüklük meseleleriyle ilişkin görüşler, öneriler yükseltmek. Bu çalışmalarımızı de büyük bire bir çabayla yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çanakçı, eylem planları üstüne üstelik çalışmalar yürüttüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Üçüncü alan ise ülkenin geleceğiyle ilişik hal odaklı yaklaşımın parçası adına gösteri planları alıştırmak. Temel meselelerle ilişkin ne yapılması gerekiyor, nasıl yapılması gerekiyor, bunları sunmak. Bugüne kadar 12 gösteri planı açıkladık. Tarımla başladık, sosyal politikalarla bitmeme ettik, sayısal transformasyon, ekonomi ve mal politikaları eylem planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki bölüm birlikte 12 gösteri planı açıklayacağız.”Share: