İki öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisinden içli ası

ELAZIĞ’üstelik, yetiştirdiği 2 öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer (45), martir ve gazi yakınlarına ücretsiz hizmet veriyor. Sayer, salonun camına üstelik ‘Bu salonda martir yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ kayıtlı ası astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer, 2016’de yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde taharri noktasına bombalı araçla yapılan saldırıda şehit olduktan sonraları martir yakınlarına ve gazilere ücretsiz hizmet vermeye başladı. Sayer, salonun camına birlikte ‘Bu salonda martir yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ afişi astı. Ası, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği ayrımsız gayrı öğrencisi Yaya Teğmen Canbert Tatar bile 2020’de Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen defa kontrol devriyesi sırasında meydana mevrut patlamada şehit oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini anlatım fail Sayer, “Bu salonda şehit yakınlarına ve gazilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Henüz öncesinde birlikte bu uygulamalar bazı aksiyon yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddesel yahut manevi tek şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla eşit ödediler. Bizim onlardan benzeri ümit içerisinde olmamız yanlış olur. Bu uygulamanın Elazığ ve sair illerimizde da yaygınlaşmasını istiyoruz. Zira, onlar gepegenç hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis okullarına binin üzerinde öğrenci hazırladım. Şu dakika görev yapan öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan ekolojik ortam vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden çok olumlu tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçerken yazıyı görenler, sine gelerek teşekkür ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkür ederek gidiyor. Bu bize öz saygı veriyor. Ancak şehit ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, çocukları olsun haklarını bize helal etsinler” dedi.’BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan Uyanık Uzatmalı Çavuş Muammer Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar üstelik, “2016’nın son aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir vuzuh duruluk spor salonuna geliyorum. Hakeza bire bir aplikasyon olduğunu üstelik Elazığ’dahi ilk kez burada gördüm. Bura kişi yerimiz ve evimiz gibidir. Biraz nöbet ego ücret konusunu namına açtım. Ücret vermeyi öneri ettim. Ancak beni ayrıksı spor salonuna yönlendirdi. Bize, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, karışmak istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ben yıllardır uzaklık küşayiş gelirim buraya. Canım sıkılınca bile gelir öz içerim. Şehitlik güzel bir basamak. Kardeşim kabil binlerce şehit var. Hepsinin mekanı behişt olsun” diye konuştu.Share: