İki makine kavşakta çarpıştı: 1’i çetin 4 çorlu

İki araba kavşakta çarpıştı: 1’i ciddi 4 yaralı

MANİSA – Manisa’nın Kula ilçesine iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen gidiş geliş kazasında 1’i korkulu 4 birey yaralandı. Kaza sebebiyle İzmir- Ankara D300 karayolunun Yardımcı istikametinde trafik bir müddet sınırlı kaldı.

Kaymakamlık, saat 12.00 sıralarında İzmir-Ankara D300 karayolu Kaynak kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre İzmir istikametinden Uşak istikametine reviş halinde olan Ahmet Şahan idaresindeki 66 LB 666 plakalı makine, Kula-Pınar karayolundan İzmir-Ankara D300 karayoluna geçmek talip Cemil Çimen idaresindeki 64 AAY 277 plakalı makine ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle her iki makine bile savrulurken, 66 LB 666 plakalı araba sürücüsü Ahmet Şahan ve bulaşıcı kendisine mevcut Nejdet Kalelioğlu ile 64 AAY 277 plakalı otomobil sürücüsü Cemil Çimen ve yaya olarak mevcut Enginar Çimen yaralandı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine fenomen adına haddinden fazla sayıda sağlık, itfaiye aracı, bitirmiş ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. İlk müdahaleleri fenomen durumunda yapılan yaralılar, ambulanslarla Kula Büyüklük Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tetkikleri yapılan yaralılardan Nejdet Kalelioğlu hayati kızdırma kaydı ile, özge yaralılar ise doğacak araştırma ve tedavileri üzere Salihli Şevket Hastanesi’ne gönderme edildi.

Öte yandan kaza sebebiyle İzmir-Ankara D300 karayolunun Uşak istikametinde gidiş geliş bire bir süre kapandı. Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılması ile gidiş geliş, ekipler vasıtasıyla kontrollü kendisine sağlandı.

Ilçe ile ilişik sormaca başlatıldı.

Share: