İhtiyaç sahibi eski hükümlülere Toplumsal Market ile müzaheret sağlanıyor

İhtiyaç sahibi sakat hükümlülere Toplumsal Market ile müzaheret sağlanıyor

GÜMÜŞHANE Gümüşhane’de, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü eliyle hayata geçirilen ve cezasını bütünleyen çarkıt hükümlüler ile denetimli azadelik çerçevesindeki yükümlüler ve ailelerine müzaheret sağlanacak Içtimai Market’in açılışı gerçekleştirildi.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Umumi Müdürlüğüne sınırlı Denetimli Azadelik Ofis Başkanlığı yoluyla hayata geçirilen Toplumsal Market projesi, ihtiyaç sahibi eski hükümlülere, denetimli azadelik yükümlüleri ile ailelerine hem toplumsal hem bile iktisadi yönden destek sağlıyor. Gümüşhane Adliyesi’nin 7’inci katında Gümüşhane Cumhuriyet Altını Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver’in de katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Içtimai Market kapsamında maddi yokluklar zımnında suça baştan sürüklenme riski kâin sakat yükümlüler ve denetimli serbestlik yükümlülerinin önlenmesi hedefleniyor. İyileştirme çalışmaları kapsamında, yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen yükümlüler ile himaye kurullarına ayni veya nakdi arkalama talebinde bulunulup, yapılan araştırmalarda ihtiyaç sahibi olduğu saptanan yükümlülere Sosyal Market eliyle yardım gerçekleştiriyor. Anne azık maddelerinden, kıyafete büyüklüğünde aynı haddinden fazla ürünün kayran aldığı Sosyal Market Projesi çerçevesinde müstacel ihtiyacı olduğu belirleme edilen hükümlülere ise evleviyet veriliyor.

“Çarkıt hükümlülerimiz ve ailelerinin hayata tutunmasına katkı sunmayı amaçlıyoruz”

Projenin amacına ulaşabilmesi için yardımların devamlılık en etmesi gerektiğinin altını çizen Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver, “Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz bünyesinde Hak Bakanlığımızın başlatmış olduğu Toplumsal Market Projesini hayata geçirdik. Içtimai Market Projesi ile Adalet Bakanlığımız, suç işledikten sonra pişmanlık göstererek hayata tutunmaya etkin denetimli serbestlik hükümlülerimizi ve ailelerinin toplumsal ve konuşu yönden desteklenerek hayata tutunmalarında katkıda bulunmayı amaçlıyor. Biz bu projeyi hayata geçirirken başta Kızılay tevessül etmek amacıyla, Milli Yetişek Müdürlüğü, Gümüşhane Belediyesi ve Gümüşhane Tecim ve Uran Odasından çok ciddi destekler gördük. Projenin amacına ulaşabilmesi için yapılacak yardımların süreklilik bildirme etmesi yetişkin. Bu nedenle tığ başta Himaye Oturmuş üyelerimiz tevessül etmek için kurumlarımızla işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Bu projenin hayata geçmesinde bize bindi sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyor, Sosyal Market Projemizin kalburüstü olmasını diliyorum” dedi.

Share: