Icra Vekili Dönmez: “Batıda hangi varsa doğuda dahi o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle, batıda ne varsa doğuda üstelik o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük” dedi.

Vekil Dönmez bire bir sıra temasta mevcut olmak için Yalova’ya geldi. Dönmez, kentte geçmiş adına Yalova Valiliği’ni müzakere etti. Burada hatırat defterini imzalayan Dönmez’e Ilbay Yaşamış Erol resim ödül etti. Dönmez, ardından Yalova Belediyesi’nin müzakere etti. Burada Şehremaneti Komutan Vekili Mustafa Sıngın, İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nde üretilmiş kağıdı Dönmez’e bağış etti.

Kentteki programına DOĞRU Tümen İl Başkanlığı ziyareti ile devam eden Bakan Dönmez, Yalova’nın erke alanındaki taleplerini namına getirmeye devam edeceklerini belirtti. DOĞRU Tümen iktidarı döneminde Yalova’da yoğun yatırımların gerçekleştirildiğini rapor fail Dönmez, şöyle konuştu:

“İktidara geldiğimiz 2002 yılında bu yatırımlar yalnız 3 milyon lira iken geçtiğimiz yıl bu alanda yapılan yatırımların tutarı 2021 yılında 284 milyon liralık namına gerçekleşti. Son 19 yılda Yalova’ya umum 1 bilyon teklik envestisman gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl ise katlanarak artacaktır. Önümüzdeki yıl 595 milyon teklik enerji alanında altyapı yatırımları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bunun nazik tıpkısı kısmını TEİAŞ gerçekleştiriyor. Hem elbet cıvıltı tevzi şirketinin, gaz tevzi şirketinin şebeke yenileme ve tevsi çalışmaları aynı şekilde bitmeme edecek.”

Yalova’nın doğalgazı erken kullanan iller ortada vadi aldığını hatırlatan Dönmez, “İktidara geldiğimizde takkadak 5 şişman şehrin eşkal ilçelerinde doğalgaz kullanımı varken Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle, batıda hangi varsa doğuda da o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük hamdolsun. Bu illerimizden birisi dahi Yalova oldu. Bizim önceki dönemizde erken doğalgaz kullanan kentlerden oldu. 2005 yılında doğalgaz arzımızı sağladık ve bu ilimizde doğalgaz kullanmayan ilçemiz, beldemiz kalmadı diyebiliriz” dedi.

Dönmez, belediyelerin kendi enerjilerini üretmeyle ilişkin projelerine üstelik destek vereceklerini anlattı.

Programları SELIM Fırka Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, DOĞRU Tümen İl Başkanı Muğlim Bağatar ve kaza, yer belediye başkanları dahi izleme etti. – YALOVA

Share: