İbrahim Çeçen Vakfından iri muvaffakiyet

İbrahim Çeçen Vakfı’nın kestirmece dokuz kamer gibi aynı süredir başlattığı IC Seçkin Futbol yüksekokul projesinde dört Ağrılı sporcu Milli Takımlar U-14 Bölge karmasına seçildi.

Veca, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan muhtelit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 yenik eden Balkı karmasından 4 sportmen toprak karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları üzere bahtiyar olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Kısaca dokuz aydır bu çocuklarımızın akva benzeri ayak topu altyapısı alabilmeleri amacıyla çabaladık. Projemize IC Elit Yüksekokul ismini vererek futbola eskimemiş başlayan çaplı sporcuları tıpkısı araya ifham etmek istedik. Bihakkın bu çalışmalarımız sonucunda domestik ligde oynanan maçlar sonucunda IC Elit takımımız U-14 Balkı şampiyonu oldu. Hafta böylecene yapılan kesim karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Toprak karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı için bir çok kurumun işbirliği yaptığını söyleyen Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Futbol Federasyonu Erzurum Havza Müdürlüğü, Balkı Saftirik Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çok büyük oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı hesabına teşekkür ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Ayak Topu Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Toprak karmasına kaleci Kartal Uçan, Ileri Uç Oyuncusu Haktan Koç, Ilımlı Düz Emre Hakan Kaya ve Stoper yerine Beat Yıldırım seçildi. – AĞRI

Share: