HSBC’nin familya düştü, hisseleri yükseldi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Avrupa’nın yer balaban bankası HSBC Holdings PLC, muhtemel cesaret zararlarının mütezayit kesin ürem gelirinin etkisini dengelemekten uzak olması zımnında yılın evvel yarısında kârında %15’lik benzeri düşüş bildirdi. Londra merkezli vezneci, 30 Haziran’da sona muazzez altı ayda; aynı sene eski 10,84 milyar doların altında 9,2 milyar dolarlık rüşvet öncesi fayda bildirdi.

Fakat kârdaki düşüş korkulduğu kadar kötü olmadı. Küsurat ürem oranlarının önümüzdeki dönemde kârlılık ve bilançoya müspet yansıması bekleniyor. Antrparantez HSBC, küresel ekonomik belirsizliğe karşın kârlılığı açık artırma kabiliyetine mahsus güvenin arttığının bir işareti olarak, bodur vadeli maddesel özkaynak getirisini 2023’ten itibaren sunu az %12’ye yükseltti.

Banka yetkilileri, nasip başına 9 sentlik bir açıklık çıkar ödeyeceğini ve 2023’ün esasen itibaren üç aylık hasılat ödemeye düşüncesiz dönmeyi planladığını söyledi. Ayrıca, bu yıl pay düşüncesiz alımlarının olasılı olmadığı açıklandı.

HSBC’nin Hong Kong’da işlem gören hisseleri, para açıklamasıyla kayıpları bilakis çevirdi ve bugün kapanışa makul %2,5’ten çok yükseldi.

HSBC, Rusya’daki birimini Expobank’a satıyor

 

Çin bankalarında büyük zayi

 

Share: