Hars ve Turizm Bakanı Ersoy’dan müzikçi Öz Saygı Şener cinayetine ilişik izah Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzikçi Itibar Şener cinayetine ilgilendiren sürecin takipçisi olacaklarını, öldürenlerin adalet ettiği cezayı almasını istediklerini belirterek “İnşallah yaşıt olacak benzeri cezayla bundan sonraki olası olayların önüne geçilmiş evet.” dedi.

Bakan Ersoy, Başşehir Firez Yolu Festivali kapsamındaki sergilerin açılışı için bulunduğu Suret ve Yontu Müzesi’nde, müzisyen Şener’in, arzu parçasını söylemediği gerekçesiyle öldürülmesine ilgilendiren gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Saygınlık Şener’e Allah’tan yağmur, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileyerek sözlerine başlayan Ersoy, sanatın iyileştirici özelliğiyle var olmasını istediklerini söyledi.

Şener’i öldürenlerin yakalanmasının tek tesellileri olduğunu dile getiren Ersoy, “Arz gelişmemiş zamanda sunu kısık şekilde cezalandırılırlar ve layığını bulurlar diye niteleyerek düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

“Vekillik namına strateji edeceğiz”

Ersoy, tıpkı gazetecinin “Vekillik yerine takipçisi olacak mısınız? Size ulaşan yıpranmamış bilgiler var mı?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Tığ Nezaret adına izlem edeceğiz. Proses doğrusu hızlı ilerliyor, bundan ahir hukuki aynı süreç. Savcılık ve duruşma aşamaları bitmeme edecektir. Bizim sunma balaban isteğimiz başı yerde bulunan kişilerin adalet ettiği cezayı almasıdır. İnşallah eş olacak aynı cezayla dahi bundan ahir beklenir olayların önüne geçilmiş tamam diye niteleyerek düşünüyorum.”Share: