Hakkari Yüksekova’da görülen Süper Ay kendine hayran bıraktı

Ayın dünyaya arz mail konumda olduğu ve normalden henüz ak pak gözlemlenen ‘Süper Kamer’, Yüksekova ilçesinde üstelik görüntülendi. Türkiye’dahi net görülen ‘Süper Ay’, ilçede vatandaşlar tarafından iri benzeri hayranlıkla izlendi. Normalden yüzdelik 14’e büyüklüğünde daha büyük gözlemlenebilen ve yüzde 30 henüz parlak tanıdık Süper Ay’ın birlik parlaklığı ve görkemiyle oluşturduğu fon anahtar altına alındı.

GÖRENLER TELEFONLARINA SARILDI

Yüksekova’da akşam saatlerinde beyaz zehir ve değerli renkte dağların arasından sâdır Süper Ay kendine hayran bırakırken, değerli ve parafin rengini gören vatandaşlar çabucacık telefonlarına sarılarak fotoğrafladı.

“DOYASIYA İZLEDİK”

Yüksekova’nın Süper Kamer’la dinamik parladığını anlatım fail Rıdvan Basmacı isimli yurttaş, “Yüksekova semalarından iyicene tıpkısı Süper Ay görüntüsüyle cebin karşıyayız. Her günde ayrımlı ayrımlı boyutta ve değişik iyilikle seyredip fotoğraflıyoruz. Iktidarlı aynı fon ile karşısında hayran kaldık. Doyasıya izleme keyfine vardık. İnşallah bugün bütün bu güzellikleri izlemiştir” dedi.Share: