Gölyanı Yaylası’nda kış güzelliği

Gölyanı Yaylası’nda kış güzelliği

Giresun’dahi bin 530 rakımlı Gölyanı Yaylası, gölü, otantik plato evleri ve doğal güzelliğiyle yaz ve şita mevsiminde ziyaretçilerini hayran bırakıyor

GİRESUN – Giresun’bile kesin korunacak hassas düz adına tescil ve zar edilen Gölyanı Yaylası eskimemiş artmış doğası, gölü, otantik plato evleriyle yaz ve kış mevsiminde ayrı güzellikleriyle hayran bırakıyor.

Yağlıdere ilçesinde bin 530 rakımda mevcut Gölyanı Yaylası, gölü, özgün plato evleri ve saf güzelliğiyle huy ile baş başa istop etmek isteyenler için yüce tıpkısı meydan konumunda bulunuyor. Yaz aylarında olduğu kadar kış mevsiminde birlikte kendisine hayran bırakan Gölyanı Yaylası gölünün yüzeyi tamamen buz tutmaya başladı. Ziyaretçilerin üzerinde yürüyebileceği kadar gölü buz tutan Gölyanı Yaylası doğa tutkunlarının üstelik vazgeçilmez rotaları beyninde meydan alıyor.

Yeşilpınar köyü Muhtarı Halil Arkalama, Gölyanı Yaylası’nın köyünün sınırları içerisinde bulunduğunu belirterek, “Yaylamız yaklaşık bin 530 rakımda kâin yaylamız gölü, orijinal plato evleri ve kullanılmamış noksan natürel güzelliğiyle yaz ve şita mevsiminde ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Gölyanı Yaylası’nda bulunan gölün suyu elverişsiz olduğu amacıyla edebiyat azalabiliyor ama kışında görüldüğü gibi üstünde yürünebilecek kadar buz tutuyor. Literatür olduğu büyüklüğünde olmasa dahi kış mevsiminde hafta sonları gelen ziyaretçiler oluyor” dedi.

Share: