Goldman Sachs’dan işten çıkarma sinyali

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

KUL’nin en büyük 6 bankasından biri olan Goldman Sachs, hesaplı görünümün kötüleşmesi ve kavil faaliyetlerinin düşmeye devam etmesi durumunda işten çıkarmaların gelebileceğine meni etti ve personel alımlarını yavaşlattığını duyurdu.

Wall Street devinin ikinci çeyrek altın bilanço duyurusunda Mir Para Sorumlusu (CFO) Denis Coleman Goldman Sachs’ın işe alım süreçlerini yavaşlatacağını ve bire bir zamanda boşalan pozisyonların yerini yedirmek için elan ağır sıklet davranacaklarını söyledi.

Financial News’mağara haberine göre düşük performanslı çalışanların yüzdelik 5’i ila 10’unun işten çıkarıldığı yıl sonu işten emisyon sürecinin yeniden başlatılması de muhtemel.

Goldman, barışma faaliyetlerinin neredeyse yarı yarıya düşmesiyle birlikte ikinci çeyrekteki kârındaki düşüşün ardından vezneci giderleri azaltma baskısı altında. BENDE bankası, 2021’de personeline 14 yılın yeryüzü şişman ifa paketlerini hazırlamasının arkası sıra bu yılın geçmiş yarısında ödence maliyetlerini %31 oranında azalttı.

Coleman konuyla ilişik açıklamasında, “İkinci yarıya girerken, işe gelgel hızını yavaşlatacağız, tekaütlük, incizap kadar sebeplerden işgücünde oluşabilecek düşüşün telafisini azaltacağız ve anlaşılan yıl böylecene müteharrik tabanımıza ilgili almanak başarım incelememizi yeniden başlatacağız. Bu pandemi döneminde genellikle askıya aldığımız bire bir şeydi” ifadelerine saha verdi.

Goldman’ın CEO’su David Solomon, analistlere bankanın “kaynaklarına bakarak değerlendirmeler yaptığını” söyledi.

Bankada sonuç 12 aydaki işe hava çılgınlığıyla birlikte çalışan sayısının 2021’mağara ikinci çeyreğine kıyasla %15 arttı ve kestirmece 6.000 kişi yükseldi. Solomon, “Elastik davranıyoruz ve kazançlı ortamın kötüleşmesi yerinde elan çevik cereyan etmeye hazırız” dedi.

Solomon’un yorumları, Morgan Stanley CEO’akarsu James Gorman’ın bilanço açıklamalarıyla benzerlikle taşıyor. Gorman birlikte dengelem açıklaması sırasında işgücünde kebir kesintiler yapmanın beklenen görülmediğini, ancak koşulların daha da zorlaşması durumunda sıkılaştırılma yapılması gerekebileceğini söylemişti. Gorman, “Özellikle ABD’de amal küçük kötüleşirse, henüz saldırgan tıpkı keyfiyet alırız” ifadelerini sözlerine eklemişti.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, bankalar 2021 yılında ikramiyelerin %50 oranında artırıldığı işe hava çılgınlığının peşi sıra bu sene kullanılmamış personel ahiz üzerine henüz temkinli ayla geldi. Yılın ikinci yarısında bankaların gelirleri iyileşmezse, bir nice alanda işten çıkarmaların gerçekleşmesi bekleniyor. satın alma ve müşareket evliliği faaliyetlerindeki düşüş yatırım bankacılığı gelirlerinin yoğun tıpkı şekilde azalmasına etmen oluyor.

KÖLE’li bankaların ikinci çeyrek altın karlarında düşüş

 

Gözler dev bankaların bilançolarında

 

Yurt piyasasının balaban sınavı

 

Share: