Gökçe Gökçen: “Mızrap Baronları İçin Cennet Olan Bu Vatan; Bu Ülkenin Katışıksız Evlatları, Gençleri İçin Bir Cehennem Haline Geliyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Devletin üstlenmesi müstelzim eğitim masraflarını karşılayamayan, gelişim da bulamayan gençler ve dallar uyuşturucuya sürükleniyor. Maden baronları üzere cennet olan bu vatan; bu ülkenin saf evlatları, gençleri amacıyla aynı cehennem haline geliyor” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Mavi Gökçen, iktidarın cahillik politikalarına ilgili yazılı açıklama yaptı. Gökçen’in açıklaması şöyle:

“Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu, AKP Umumi Başkanı Erdoğan’ı dinlediğimizde bambaşka tıpkısı ülkede yaşadığımızı düşünmeye başladık. Biri bilcümle öğrencilerin mahdut ve barınma ihtiyaçlarını karşıladığını kanıt ediyor, ötekisi gençlerin musahabe ve teknolojiye kadar hep alanlarda geleceğe umutla baktığından söz ediyor.

“BIR NEBZECIK ÖĞRENCİLERİNİN AÇLIKTAN BAŞLARININ AĞRIDIĞINI, YEMEK İSTEYEMEYECEK BÜYÜKLÜĞÜNDE GURURUNUN KIRILDIĞINI GÖREN ÖĞRETMENLER İSYAN EDİYOR”

Bu tam İzmir’üstelik KYK yurdunda tıpkısı öğrenci benzeri çağ içerisinde iki yemekten üstelik böcek çıktığını, görevlilere söylediklerinde ‘olabilir böyle şeyler’ cevabını aldığını anlatıyor. Isparta’da KYK yurdunda aynı saldırgan elindeki satırla dehşet saçıyor. Çankırı’da, Gaziantep’te KYK yurdunda kurtlu yemekler veriliyor. Yalova’da KYK yurdunda musluklardan çamurlu akarsu akarken Sazak yurdunda sifonların benzeri kısmı çalışmıyor. Ranzaların doldurulduğu KYK yurtlarında öğrenciler içki alamıyor, uygulayım bilimi devrimlerinden bahsedilen bir dönemde gençler bu yurtlarda internetten de mahrum yaşıyor. ‘Bütün öğrencilere mahdut sağlandı’ iddiasının yanında tarikat yurtlarına tutkun durmak istemedim diyen Enes Kişmiri, gepegenç yaşında canına kıyıyor. Küçücük öğrencilerinin açlıktan başlarının ağrıdığını, kemirmek isteyemeyecek büyüklüğünde gururunun kırıldığını gören öğretmenler başkaldırı ediyor.

“UYUŞTURUCUYLA BİRLİKTE FAMILYA İÇİ ŞİDDET VE SUÇ ORANLARI ARTIYOR, ESAS-BABALAR TEDİRGİNLİK İÇİNDE ÇOCUKLARININ O ÇEVRIM KENDİNE ZARAR VERİP VERMEDİĞİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Devletin üstlenmesi müstelzim yetişek masraflarını karşılayamayan, iş üstelik bulamayan gençler ve torunlar uyuşturucuya sürükleniyor. Metal baronları üzere cennet olan bu vatan; bu ülkenin sili evlatları, gençleri amacıyla tıpkı cehennem haline geliyor. Uyuşturucuyla gelişigüzel familya içi hüküm ve cürüm oranları artıyor, temel-babalar kırgınlık süresince çocuklarının o dönem kendine engel verip vermediğini anlamaya çalışıyor. Bu kadar olağanüstü donör tıpkı ortamda Erdoğan, gençlerin gelecekten ümitli olduğundan bahsediyor. Biz Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bambaşka tıpkı tatlılıkla yönetmekten bahsederken onlar, bu yüzyılın içinden harflerimizi, dilimizi ve Cumhuriyetimizi koparıp alma planları yapıyor.

“CUMHURİYET’İ SİLDİKLERİ BİR YÜZYILDAN BAHSEDİYOR”

Tığ iki buçuk yıldır Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına dair hedeflerimizi anlatıyoruz, onlar ise Cumhuriyet’i sildikleri aynı yüzyıldan bahsediyor.”

Share: