Gidiş Geliş kazası nâkil tiyatrocuların Kastamonu ve Çorum’da sahneledikleri oyunun görüntüleri ortaya bundan sonra

Amasya’birlikte trafik kazası nâkil tiyatro oyuncularının Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde ve en üst Çorum’da sahneledikleri “Başbelası” ünlü oyunun görüntüleri ortaya artık.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde gidiş geliş kazası nâkil oyuncuların, Çorum Devlet Tiyatrosu’nda güzeşte akşam “Başbelası” ünlü oyunu sergiledikten bilahare Samsun’a başvurmak için yola çıktıkları öğrenildi.

Karadeniz turnesine çıkan seyretme ekibi, 17 Kasım’birlikte ise Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde tıpkı oyunla sahnedeydi.

Turnenin sonuç durağı Çorum’birlikte tiyatroseverlerle buluşan ekibin akıbet görüntüleri ortaya artık. Taşköprü ve Çorum’de haddinden fazla sayıda kişinin izlediği oyunun beğeni topladığı görüldü.

Öte yandan, ekipte bulunan ve kazada yaralanan oyunculardan Ceyhun Fersoy’un, kaymakamlık öncesi içtimai iletişim araçları hesabından paylaştığı videoda, “Merhaba canan dostlar. Bugün turnemizin 7. günü. Erte İstanbul’a dönüyoruz. Çokça fena hâlde tıpkısı turne geçirdik. Başta Jest Piyes’ya ve kol arkadaşlarıma çokça teşekkür ediyorum. Sizlere ulaşmaya bitmeme edeceğiz.” sözleri meydan aldı.

Paylaşımında “Başbelası” oyununun izleyiciden deste gördüğünü anlatan Fersoy’un, “Çorum’dayız, zaman da doluyuz. Üç bin küsur kişiye ulaştık. Ulaşmaya bile devam edeceğiz. Oyun bereketli ki varsın.” ifadeleri dikkati çekti.

Çorum’dan Samsun’a giden Aykut Bektaş idaresindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Amasya’nın Merzifon ilçesine sınırlanmış Çaybaşı köyü mevkisinde benzeri yönde seyreden Hacı Ahmet Tığ yönetimindeki 42 FES 27 plakalı kamyonla çarpışmış, kazada minibüsteki oyun ekibinden Mutlak Karataş, Miğfer Güleryüz ve Burak Topçu hayatını kaybetmişti. Yaralanan çoban Bektaş ve minibüsteki Bağımsız Milletvekili Ayaz, Burak Gülçebi, Çımbar Özbek, Melis İşiten, Raf Sarban, Uğur Şalvarcıoğlu ve Ceyhun Fersoy, bölgeye gönderme edilen ambulanslarla Merzifon ve Suluova’daki hastanelere kaldırılmıştı.

Share: