Geçmiş eşini demin dahi 3 çocuğunu kaybeden annenin ağıtları yürek dağladı

Kahramanmaraş’ta ayrımsız evde sâdır yangında hayatını kaybeden 3 cömert, omuz omuza toprağa verildi. Evvel eşini deminden da 3 çocuğunu kaybeden annenin ağıtları kalpgâh dağladı.

Yangın, geçmiş akşam geç saatlerde Dulkadiroğlu ilçesi İsa Divanlı Mahallesi’ndeki ecnebi tabiiyetli Atla ailesinin oturduğu evde bundan sonra. İhbar konusunda görüngü yerine mevrut itfaiye ekipleri yangına engelleme ederek söndürdü. Ekiplerin incelemesi ile evde çocukların bile olduğu fark edilince afiyet ekiplerince engelleme edildi. Yangında 11 yaşındaki Zehra Elabdullah ile kardeşleri 3 yaşındaki Abdurrahman ve 1 yaşındaki Muhammed Atla hayatını kaybetti.

3 kardeşin camit bedenleri Sütçü İmam Üniversitesi Esenlik Uygulama ve Araştırı Hastanesi morgunda yapılan otopsinin arından Dulkadiroğlu ilçesi Kapıçam Şehir Mezarlığı’na getirildi. Burada ikindi namazı sonrası kılınan namazın peşi sıra 3 ahi yan yana toprağa verildi. Yaşları siktirici olduğu için kardeşlerden Abdurrahman ve Muhammed Atla tıpkı mezara defnedildi.

Çocukların annesi Meryem Atla, cenazede ayakta durmakta etki çekerken ağıtları canevi yaktı. Ağababa Muhammed Atla’nın ise tıpkısı yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: