“Gazi polise edisyon attı, polis güçleri gaziye karakolda azap yaptı” iddiası

Adana’birlikte oğlu gözaltına alınan gazi, görüngü yerinde bire bir sivil polise tahakküm atınca biber gazı çekinerek gözaltına alındığını ve oğluyla gelişigüzel polis güçleri merkezinde işkenceye uğradığını öne sürdü.

Edinilen bilgiye bakarak, görüngü 12 Ağustos günü Çukurova ilçesi Adnan Menderes Bulvarı’nda meydana geldi. İddiaya göre, 1999 yılında özel harekat polisiyken Hakkari’birlikte bölücü yıldırı örgütü PKK’nın saldırısı sonucu 7 arkadaşıyla birlikte yaralanıp gazi olan Gökhan Baran’un (52) aşevi olan oğlu Batuhan Baran (22) 12 Ağustos haset tıpkı akrabasının çocuğunun mevlit günü için mekana gitti. Bu tam denetimler işleyen polis güçleri mekana geldi. Aplikasyon sırasında polisin iddiasına göre mekan sahibi evrakları getirmeyince tutanak tutuldu. Polis tutulan mazbata yırtıldığı için gazinin oğlu ile birlikte 5 kişiyi gözaltına aldı. İddiasına göre 3 kadına şiddetli davranılıp darp edildiği amacıyla polisle tartışan Batuhan Yağmur gözaltına makbuz. Yaşananları öğrenen ata Gökhan Baran fenomen adına geldi. Polis Güçleri aracındaki oğluyla mütekellim cet, sivil aynı polisin konusunda akıllıcasına gelmesiyle ona ağırlık attı. Bunun üzerine polisler ile gazi ortada arbede artık. Çıkan arbedede iddiaya bakarak gazi çarpma edilip biber gazı çekinerek oğluyla gelişigüzel gözaltına makbuz. Oğlu ile Fatih Polis Merkezine götürülen gaziye zıt kelepçe yapıldı.

Gökhan Yağmur, polis merkezi amirinin odasında hem kendisine hem bile oğluna sürat uygulandığını, antrparantez hem ailesine hem dahi gaziliğine taşlama edildiğini müstakbel sürerek, “Oğlum mekanda gözaltına alındı denilince ego mekana gittim. Aceleten polis güçleri memuru ve gazi olduğumu söyledim. Oğlumla iki an görüştüm. bu arada hemen üzerime mevrut birine el attım. Fakat bu tam arkamdan biri bana vurup yere düşürdü. Bilahare biber gazı sıkıp pahal bilezik yaptılar. Ben de başka seçimlik elimi belime atıp silahımın durup durmadığını taharri ettim. Kimseye zırh çekmedim. Doğrusu tıpkısı yunus polisi silahı istedi, ego birlikte verdim. Ben biber gazından çevre hiçbir molekül göremiyordum. Ego gaziyim dememe rağmen bana bunları yaptılar. Bilahare bizi polis merkezine götürdüler. Burada erinç odasında bir polis yeryüzü beş altı 20 sefer göğsüme yumrukla vurdu. Kafama vurdular, kulağımın arkası kanadı. Sunu çokta gaziliğime küfrettiler bu zoruma gitti. Benim yanımda oğlumu da dövdüler. Ego bu mehabet amacıyla, bu vatan amacıyla gazi oldum. Ama gördüğümüz muameleye bakın” dedi.

Gazinin sivil polise tahakküm atması, daha bilahare gaziye biber gazı ile müdahale ve zedelenmek edilmesi de an be an görüntülendi. – ADANAShare: