Galatasaray Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacak

Kulübün Divan Yerleşmiş Haziran Kocaoğlan Kıytırık Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirildi. Özbek, toplantıda nümüzdeki zaman çalışmalarıyla ait banak yaptı.

Seçimden ortalık üyelere teşekkürname ederek başladığı konuşmasında Özbek, “Bu göreve müstahak olmak amacıyla arkadaşlarımızla elimizden geleni yapacağız. Seçim dönemi Galatasaray’ın özlediği kabilinden ziyafet, saraka havasında geçti. Bunun için de kızıl kardeşim Eşref Koca’e bile teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın özlediği şekilde ayrımsız intihap yarışı oldu. Mazbatayı aldıktan sonra kolaylıkla işe koyulduk. İlk işimiz Anıtkabir’birlikte, Cumhuriyetimizin kurucusu kızıl büyüğümüz, önderimizi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyarete gittik. Manevi nezdinde 100. yıla yerinde şekilde başarılı aynı mevsim geçireceğimizin sözünü verdik. Kurullarımız var.”

‘TRANSFERLERİMİZE BAŞLIYORUZ’

”Bu kurullarımızı ziyaret ettik. Futbol amacıyla alelhusus 100. yılda katlanılamaz bir rakiplik var. Türkiye’da seçkin pakt 100. yılın önemine dayanarak böke tevessül etmek için elinden geleni yapıyor, transferlerini yapıyor. Biz bile yeni tıpkısı ekibiz. Futbolu tepeden tasarım almak üzere öncellikle daha geçmiş çalıştığım, Kavga kardeşimle kavil yaptık. Futbol direktörü kendisine onu kulübe getirdik. Amacımız futbolu 100. yılda, 100. yıla yakışır şekilde çabalamak ve başarı yolmak üzere hazırlıyoruz. Bu konuda eksiklerimiz var. Eksiklerimizi sarmak amacıyla transferlerimize başlıyoruz. Intihap öncesinden beri çalışmalarımız vardı. Elimizden geleni yapacağız, on paralık endişe etmeyin. Çok fena hâlde bire bir takım kuracağız. Kombineler satışa artık. Localarımız var. İlginizi bekliyoruz. Kazançlı koşulların hakeza olduğu dönemde sizin ilginizin çok balaban önemi var” diyerek konuştu.

Komutan Özbek, Galatasaray Adası’yla ilişik ise şunları söyledi;

“Bir Lahzada işe başladık. Oradaki yapıyı yine vücuda yayımlamak geçişsiz. Adada bizim 1 parselimiz var. Ada 4 parsel. Değişik 3 parsel Milli Taşınmazlar’a ilişkin. İlk birlik ettiğim vadi Milli Gayrimenkul’a oldu. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Kısaca 1-2 dolaşma bilahare bahis konusu Milli Gayrimenkul’a ilgili parsellerin 30 yıllığına Galatasaray’a metanet olması üzere sözleşmeleri hazırlanıyor. Hepinize muştulu haberi vereceğim. Galatasaray Adası eskisi kadar dokunulabilir bir düzlük olmaktan çıkıyor. Ego konuda büyük destek veren Cumhurbaşkanımıza ve Mekân ve Kentçilik Bakanı Maksat Kurum’a teşekkür gönderiyorum” şeklinde konuştu.

‘SENEDE 400 MİLYON TL FAİZ ÖDÜYORUZ’

Mali bağımsızlığın önemine da vurgu özne Özbek, “Esbak Kültür Bankası’nı mülakat ettim. Genel müdüre, ‘Ben ve arkadaşlarım kararlıyız. Biz, sizle yapılan konfigürasyon anlaşmasından çıkmak istiyoruz’ dedim. ‘Lacerem çıkacaksınız’ dedi. Anlattık, şu projemiz var, zamanlaması böyle diye niteleyerek. Türk Lirası başvuru faizi var, Merkez Bankası’nın açıkladığı. Bu başvuru faizi çakılı faiz değil. Bugünün koşullarında bağan gözükebilir. Ama hakeza erdemli enflasyonun seyrettiği yerde bir yere geldiği ahit bunun katlanması, 2-3 kata çıkması olabilir. Düşük faizle dediğiniz zaman de senede 400 milyon TL repo ödüyoruz. Arkadaşlarımla beraber çokça kararlıyım. Ben bu hesabı kapatacağım. Bu parayı Kültür Bankası ve Denizbank’a ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım. Bağımsızlık kelimesinin cümle anlamı burada yatıyor. Bilcümle harcamalar Bankalar Birliği konsorsiyumun yetkilileri tarafından yapıyor. Kendi inisiyatifinizle bire bir hareketiniz bulunmayan. Bu tekebbür, çizi biçimi içinize siniyor mu? Zımnında söz verdiğim kabilinden projelerimizle beraber buradan çıkmak kolay. Tabloları açıklanmıştır. İlgili umumi kurul yapacağız. Orada birlikte göreceksiniz. Bu prangadan sıyrılmak sonuç evre mümkün” ifadelerini kullandı.

Mavera yandan Özbek, Riva, Kemerburgaz, Florya, Mecidiyeköy’deki bina ve spor salonu amacıyla yapacakları projeler için dahi meclis üyelerine müzakere yaptı.

Share: