FOMGET, Karı Futbol Süper Ligi’nde sezona şampiyona parolasıyla başlayacak (1)

Kadın Ayak Topu Süper Ligi ekiplerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET’te oyuncular ve ustalık ekip, sezonu şampiyon tamamlayacaklarına inanıyor.

Kullanılmamış mevsim öncesi hazırlıklarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda sürdüren ve önce hafta maçını 16 Ekim’bile Bitexen 1207 Antalya spor‘a alın deplasmanda oynayacak FOMGET ekibi, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

FOMGET’in takım kaptanı milli topçu Duyma Çelik, kendilerine güvendiklerini belirterek, “Sabık sene ikinci çevrim tek yenilgimiz olmadı amma talihsizlik ve averajla play-off’a giremedik. Fakat bu yıl baştan bilcümle beraber haddinden fazla bol hazırlandık. Yıpranmamış takviyelerimiz oldu. Bu yıl daha iddialı geliyoruz.” dedi.

Kayseri’deki kampta haddinden fazla dolgunca hazırlandıklarını, henüz bilahare üstelik Yenikent Osmanlı Stadı’nda rastgele bölüm alıştırma yaptıklarını aktaran Duyma, “Ligimiz A ve B gruplarına ayrıldı. Hedefimiz play-off’a şekil, şampiyon olmak. Bu kolay değil ama adım adım hedefimize akla yatkın gideceğiz. Şampiyonlar Ligi’ne gittiğimiz ahit birlikte amacımız ülkemizi ve kulübümüzü yeryüzü bereketli şekilde anlatmak.” diyerek konuştu.

Ukraynalı futbolcuların takıma fideist tam

FOMGET’in Ukraynalı futbolcuları Yana Derkach ve Daria Apanashchenko, takım adına liyakatli ayrımsız sezon geçireceklerine inandıklarını aktardı.

Bu zaman takımın kullanılmamış transferlerle güçlendirildiğini ve bökelik hedeflediklerini tamlayan Yana Derkach, “Ülkemde de milli takımda oynuyorum. Biliyorsunuz cenk var. Ülkeme gittim ve geçen zaman 4 ay oynayamadım. FOMGET’e savaştan evvel geldim. Bu zaman 7 ecnebi oyuncu nakil edildi. Bu yıl takım daha diri. Bökelik kupasını de Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı da istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkent ekibinin Ukraynalı milli futbolcularından Daria Apanashchenko ise “Burada oynamaktan haddinden fazla mutluyum. FOMGET’in şampiyon olması amacıyla herhangi bir şeyi yapacağız. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne birlikte akmak. Takımdaki Türk oyunculardan ve ekibin misafirperverliğinden üstelik haddinden fazla bahtiyar oldum.” şeklinde konuştu.

FOMGET’in bu mevsim kadrosuna kattığı Azerbaycanlı Ayşan Ahmedova ise şunları söyledi:

“Bando çokça ongun. Çok kaliteli futbolcu kardeşlerimiz var. Çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki hafta evvel maçımıza çıkacağız. Bu sene mızıka olarak hepimiz şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Antrenmanlarımız, tedarik maçlarımız, kâffesi çokça mübarek geçiyor. Hedefimiz şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi’nde atlatmak.” ifadelerini kullandı.

Saika: “Bu yıl kupayı buraya getireceğiz”

FOMGET’in ılımlı vadi oyuncusu Fatoş Sebep, Manisa’de sokakta başladığı futbola 15 yıldır bitmeme ettiğini anlatırken, ” Turgutlu Belediyesi’nde aç yerine başladım. Elan sonra 8-9 kulüpte oynadım. FOMGET’te ikinci yılım. Aynı zamanda A Milli Topluluk’dahi dahi oynuyorum. Teltik süreci geçirdim ve ön hilaf rabıt ameliyatı oldum. 8 kamer sonradan sahalara gine döndüğüm amacıyla mutluyum. Maçlara haddinden fazla ferah hazırlanıyoruz.” diyerek konuştu.

Geçen sene averajla play-off turunu kaçırdıklarının hatırlatılması üstüne Fatoş, “Güzeşte yıl play-off etabına kalabilseydik, seçme husus haddinden fazla farklı olurdu. Bütünü büyük tıpkısı ders oldu. Bu sene anca tıpkı hataya düşmeyeceğiz. Seçkin pik arz iyi şekilde hazırlanıp, önlemlerimizi alıp, öyle çıkacağız.” dedi.

Lig fikstürü ve gruptaki rakiplerine değinen Fatoş, “Her topluluk ateş parçası amma 4 balaban takımdan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor bizim grupta. Onlar bile bakir nesiç içinde ve iddialı takımlar. Biz bile çok iddialıyız. Bu grupta balaban aynı kapış olacak, adalet fail kazanacak. Hocalarımız gecesini gündüzüne katıyor. Tığ de ekstra egzersiz yaparak çok kısık hazırlanıyoruz. Bittabi kim böke olmayı, kupayı Ankara’ya getirmeyi çok istiyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi çok ferah. Takım adına ongun adapte olduk. İnşallah bastırık yaşamayacağız. Bu yıl kupayı buraya getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Ustalık ekip bizatihi emin

FOMGET’in sportif direktörlügünü üstlenen Azerbaycanlı spor adamı Politika Askarof, 13 yıldır avrat futbolcuları çalıştırdığını belirterek, “Başlayalı 1 ay oldu ve çalışmalarımız çok dolgunca gidiyor. Kayseri’deki kampta çokça bereketli hazırlandık. Sabık yılki takımı koruyucu FOMGET, bu yıl de bol takviyeler yaptı. 16 Ekim’de önce maçımızı Antalya’birlikte kazanarak bağışlamak istiyoruz. Maksadımız FOMGET’in şampiyon olması. Takımın kasıt koyduğu molekül bökelik.” açıklamasında bulundu.

FOMGET Teknik Direktörü Gönüllü Bayraktar ise açıklamasında şunları söyledi:

“Geçen sene talihsiz aynı şekilde play-off etabını kaçırdık. Geçen yıldan alil oyuncularımız dahi katıldı. Çokça ferah transferler yaptık. Bu sene mızıka çok hararetli. Azerbaycan’dan gani tıpkısı kesici olan Ayşan’ı aldık. Ukraynalılar elhak sabık seneden takıma mahiyet katmıştı. Çokça iyicene aynı kamp dönemi geçirdik ve artık hazırız. Avrat futbolunun ismini Ankara’dahi, Türkiye’da belirtmek istiyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Yavaş’a, bize verdiği destekler üzere teşekkür ederiz. Bu desteği boşa çıkarmamak için ‘Ankara’ya tıpkı şampiyona yakışır.’ diyoruz.”

Share: